Američané další selhání nepřipustili, mezi hokejovou elitou zůstanou

15:38
KOLÍN NAD RÝNEM/MANHEIM - Hokejisté Spojených států amerických porazili ve svém druhém utkání ve skupině o udržení na mistrovství světa v Německu Francii 4:0. S předstihem si tak prakticky zajistili setrvání mezi elitou, o které by mohli přijít pouze v případě, že by v posledním kole Francie porazila v základní hrací době Kazachstán a sami Američané prohráli s Itálií o osm a více branek.

Ve druhém dnešním souboji udolali Italové Kazachstán 2:1 a mírně vylepšili svoji pozici ve skupině. Pokud však nebudou bodovat v posledním utkání s Američany a Francie nezaváhá s Kazachstánem, prohra právě ve vzájemném utkání s Francouzi se Italům stane osudnou. Při předpokládané výhře Američanů v základní hrací době a případném tříbodovém úspěchu Kazachstánu s Francií se však může situace ještě hodně zamotat a v takovém případě by rozhodovala o dvou sestupujících minitabulka.

Američané jako kdyby měli po střelecké smršti s Kazachstánem v první třetině duelu s Francií zvlhlý střelný prach. Na přesně mířené rány mezi tyče sice vyhráli 9:1, stav však zůstal bezbrankový. Ve 25. minutě však přece jen otevřel skóre Foligno, další gól přidal Dubinsky a v nástupu do třetí třetiny přidal pojistku Oshie. Osobní bilanci si pak ještě vylepšil Foligno a uzavřel na konečných 4:0. Američané tak ani ve druhém duelu ve skupině o udržení neinkasovali, nulu vychytal Clemmensen.

Také hokejisté Itálie a Kazachstánu hráli dlouho bez branek a vydrželo jim to dokonce až do 45. minuty, kdy otevřel v přesilovce skóre Starčenko. Italové si však přichystali rychlou odpověď a po 126 vteřinách vyrovnal Borgatello. V polovině 50. minuty pak Itálie využila přesilovku a Souza obstaral vítěznou trefu.

Mistrovství světa v ledním hokeji: Skupina o udržení

Francie - USA 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 25. Foligno (Johnson, Dubinsky), 34. Dubinsky (Moss, Lundin), 42. Oshie (Galiardi, Yandle), 54. Foligno (Dubinsky, Moss).
Rozhodčí: Sjöberg (Švéd.), Šindler - Kalivoda (oba ČR), Arm (Švýc.). Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. Diváci: 4325.

Itálie - Kazachstán 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 47. Borgatello (Egger, Souza), 50. Souza (Egger, Scandella) - 45. Starčenko (Šafranov).
Rozhodčí: Levonen (Fin.), Piechaczek (Něm.) - Semjonov (Est.), Valach (SR). Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 1934.

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...