Ajax s Rostovem senzačně přišel o Ligu mistrů, Citizens vyhráli i v odvetě

22:43
Fotbalisté Manchesteru City stvrdili postup do skupiny Ligy mistrů. Po úvodním drtivém vítězství 5:0 na hřišti Steauy Bukurešť v odvetě 4. předkola doma porazili rumunského soupeře 1:0. Nový trenér „Citizens“ Pep Guardiola tak vyhrál i čtvrtý soutěžní zápas v sezoně.

Hráči Manchesteru City slaví gól Delpha proti Steaue foto: Reuters

Španělský kouč tentokrát dal šanci převážně náhradníkům a poprvé pod ním nastoupili také brankář Joe Hart nebo záložník Yaya Touré. Pro jedničku anglické reprezentace Harta, který nastoupil s kapitánskou páskou, šlo možná o rozlučku se City.

Anglický favorit si v úvodní půli nevytvořil žádnou velkou šanci, až v 56. minutě se prosadil Fabian Delph hlavou po centru Jesúse Navase. Přemožitel Sparty ze třetího předkola však City další branku nedovolil.

Ligu mistrů si nezahraje český obránce Young Boys Jan Lecjaks. Bernský tým v Mönchengladbachu utrpěl debakl 1:6 a nevylepšil si renomé po domácí prohře 1:3. Hattrickem se blýskli Belgičan Thorgan Hazard a Brazilec Raffael. Porážku hostů zmírnil v závěru Ravet.

Poprvé v historii postoupil do „milionářské“ soutěže Rostov, jenž v Rusku porazil Ajax vysoko 4:1. Úvodní duel v Amsterodamu skončil 1:1. Kodaň na hřišti APOELu Nikósie díky brance Federica Santandera z 86. minuty vybojovala remízu 1:1, která dánské mužstvo vzhledem k domácí výhře 1:0 posunula do základní fáze LM.

Odvetná utkání 4. předkola fotbalové Ligy mistrů

APOEL Nikósie - FC Kodaň 1:1 (0:0)
Branky: 69. Sotiriu - 86. Santander. Rozhodčí: Rocchi (It.). První zápas: 0:1, postoupila Kodaň.

FC Rostov - Ajax Amsterodam 4:1 (1:0)
Branky: 34. Azmoun, 52. Jerochin, 60. Noboa, 66. Poloz - 84. Klaassen z pen. ČK: 83. Kudrjašov (Rostov). Rozhodčí: Mažič (Srb.). První zápas: 1:1, postoupil Rostov.

Manchester City - Steaua Bukurešť 1:0 (0:0)
Branka: 56. Delph. Rozhodčí: Gil (Pol.). První zápas: 5:0, postoupil Manchester.

Borussia Mönchengladbach - Young Boys Bern 6:1 (3:0)
Branky: 9., 64 a 84. Hazard, 33., 40. a 77. Raffael - 79. Ravet. Rozhodčí: Marriner (Angl.). První zápas: 3:1, postoupil Mönchengladbach.

Red Bull Salcburk - Dinamo Záhřeb 1:2 po prodloužení (1:0)
Branky: 22. Lazaro - 87. Fernandes, 95. Súdání. Rozhodčí: Thomson (Skot.). První zápas: 1:1, postoupil Záhřeb.