AC Milán zvládl generálku na Ligu mistrů s Plzní

23:27
MILÁN - Fotbalisté AC Milán zvítězili v generálce na úterní závěrečný zápas skupiny Ligy mistrů s Plzní 2:0 v Janově. Nejméně do nedělního utkání Juventusu s Cesenou se dostali do čela tabulky italské ligy. Domácí prohráli podruhé v řadě 0:2 a rozdmýchali spekulace o konci trenéra Alberta Malesaniho.

Fotbalista AC Milán Zlatan Ibrahimovič slaví gól do sítě Janova foto: Reuters

Po bezbrankové první půli rozhodli úřadující šampioni italské ligy ve druhém poločase. Bývalý hráč milánského týmu Kacha Kaladze dostal druhou žlutou kartu za faul na Zlatana Ibrahimovice, který následnou penaltu poslal s přehledem pod břevno. Druhou branku vstřelil Antonio Nocerino poté, co mu spoluhráč ze zálohy Kevin-Prince Boateng po individuální akci naservíroval míč před prázdnou branku.

Na tribunách stadionu v Janově se ozývaly četné výbuchy pyrotechniky. Zápas byl po čtvrthodině nuceně přerušen kvůli slznému plynu, který podle italských médií vypustili policisté při zásahu proti fanouškům před stadionem. Většina hráčů zamířila na deset minut do šaten, viditelně zasažení byli ale především někteří z diváků.

Leverkusen porazil Hoffenheim i s Michalem Kadlecem v sestavě

Leverkusen s českým obráncem Michalem Kadlecem v sestavě porazili v bundeslize Hoffenheim 2:0. Svou sérii neporazitelnosti prodloužili na pět zápasů a na šestém místě tabulky se bodově dotáhli na páté Schalke.

Domácí splnili roli favorita a vedení se ujali už v 11. minutě. Útočník Eren Derdiyok dorazil zblízka hlavou přímý kop, který brankář hostů Tom Starke dokázal jen vyrazit. Švýcarský kanonýr navázal na hattrick z posledního kola a zaznamenal šestý gól v sezoně.

Na konečných 2:0 upravil pro změnu 11 minut před koncem obloučkem Sidney Sam. "Nebyl to úplně jednoduchý zápas, dali jsme brzo gól a potom jako bychom přestali hrát. I já zahodil několik šancí, naštěstí jsme se v druhém poločase zlepšili," řekl po zápase německý záložník.