Abraham i Kornfeil budou na startu ve Valencii v páté řadě

16:46
VALENCIE - Karel Abraham i Jakub Kornfeil odstartují do závěrečného závodu mistrovství světa silničních motocyklů Velké ceny Valencie z páté řady. Abraham zajel v kvalifikaci MotoGP třináctý čas, Kornfeil byl v Moto3 čtrnáctý.

Český jezdec MotoGP Karel Abraham foto: Reuters

Abraham na ducati zaostal o 2,598 sekundy za nejrychlejším Danim Pedrosou ze Španělska, který časem 1:30,844 stanovil nový rekord okruhu. Jen 43 tisícin dělilo Abrahama od slavného Itala Valentina Rossiho, který se tak těsně vešel do čtvrté řady.

Během kvalifikace si motocyklisté poprvé vyzkoušeli nový asfalt za sucha, protože během obou pátečních tréninků i dnes ráno jezdili na mokrém. "Po povedeném pátku jsme počítali s lepším výsledkem, než se podařil. Nemůžu si na nic stěžovat, prostě jsme se snažili, ale nedařilo se nám zrychlit," uvedl Abraham v tiskové zprávě.

Abraham měl potíže se zadním kolem

Potíže měl jen se zadním kolem, které ho provázejí celou sezonu. "Víme, že jsou místa, kde jsem pomalejší a můžu tam zrychlit, zítra se na ně budu soustředit. Hodně bude záležet na počasí, dneska bylo krásně, ale zítra má podle předpovědi zase pršet," dodal Abraham, 14. jezdec v pořadí šampionátu.

Kornfeilův odstup na vítěze kvalifikace byl zhruba poloviční (1,213), v nabité třídě vybojoval podruhé v sezoně pole position Němec Jonas Folger.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...