8:09
9. DEN Dnešní program: 11:15, maraton Ž - FINÁLE 16:15, dálka Ž - FINÁLE 16:20, oštěp M - FINÁLE 16:25, 5000 m M - FINÁLE 17:00, 1500 m Ž - FINÁLE 17:25, 800 m M - FINÁLE 17:50, 4x400 m Ž - FINÁLE 18:15, 4x400 m M - FINÁLE 18:35, ZÁVĚREČNÝ CEREMONIÁL
19:16
Atleti Spojených států amerických vyhráli v nejlepších letošních světových výkonech tři závěrečné disciplíny 12. mistrovství světa v Berlíně. Podle očekávání obhájily titul obě štafety na 4x400 metrů a roli favoritky potvrdila i dálkařka Brittney Reeseová.
17:22
Český oštěpař Petr Frydrych obsadil na mistrovství světa v Berlíně desátou pozici. Jednadvacetiletý talentovaný svěřenec světového rekordmana Jana Železného dnes hodil nejdál ve třetím pokusu a výkonem 79,29 metru mu 57 centimetrů chybělo k tomu, aby postoupil do osmičlenného užšího finále.

Nepřehlédněte

17:04
Etiopan Kenenisa Bekele vyhrál na mistrovství světa v Berlíně i běh na 5000 metrů. Světový rekordman už dříve ovládl závod na dvojnásobné vzdálenosti a jako první vytrvalec v historii získal "double" na těchto tratích. Ve finiši dnes porazil o 24 setin sekundy Američana Bernarda Lagata.
14:14
Čínská běžkyně Süe Paj získala v Berlíně titul mistryně světa v maratonu. V závěru dvaačtyřicetikilometrové trati dnes předčila o deset sekund Japonku Jošimi Ozakiovou a pro zlato si pod Braniborskou bránou doběhla v času 2:25:15. Třetí místo obsadila Aselefech Mergiaová z Etiopie.
21:03
4x100m muži: 1. Jamajka (Mullings, Frater, Bolt, Powell) 37,31, 2. Trinidad a Tobago (Brown, Burns, Callander, Thompson) 37,62, 3. Británie (Williamson, Edgar, Devonish, Aikines-Aryeetey) 38,02, 4. Japonsko 38,30, 5. Kanada 38,39, 6. Itálie 38,54, 7. Brazílie 38,56, 8. Francie 39,21.
20:51
Tým Jamajky vítězí v rekordu šampionátu. 37.31. Druhý je tým Trinidadu a Tobaga, bronz bere Velká Británie.
20:51
Finále 4x100 metrů bylo rozběhnuto!
20:45
Zajímavá událost - Australan Hooker kvůli zranění absolvoval v tyčce pouze dva skoky. Ten druhý na hodnotě 5.90 m mu stačil na zlatou medaili.
20:13
Dalším mistrem světa je Američan Phillips. V dálce skončil 8 metrů a 54 centimetrů.
20:12
Mistryní světa na trati 5 kilometrů je Keňanka Cheruiyotová v čase 14:57.97.
20:08
Zlatou medaili na trati 4x100 metrů získaly ženy z Jamajky ve složení S. Facey,S. Fraser,A. Bailey,K. Stewart v čase 42.06. Druhé jsou Bahamy, bronz mají domácí Němky.
19:55
Máme tu další světový rekord. Polská kladivářka Wlodarczyková hodila 77.96 metrů.
14:03
Mistrem světa v maratonu se dnes v Berlíně stal Keňan Abel Kirui. Časem 2:06:54 hodiny stanovil nový rekord šampionátu a stal se následovníkem krajana Luka Kibeta, který triumfoval před dvěma lety v Ósace, ale letos na startu nebyl. Keňský triumf umocnil druhým místem Emmanuel Mutai, jako třetí proběhl cílem těsně za Braniborskou branou Etiopan Tsegay Kebede.
23:42
Finále: Ženy: Disk: 1. Samuelsová (Austr.) 65,44, 2. Barriosová (Kuba) 65,31, 3. Grasuová (Rum.) 65,20, 4. Glancová (Pol.) 62,66, 5. Sung Aj-min (Čína) 62,42, 6. Müllerová (Něm.) 62,04, 7. Sadovová (Rus.) 61,78, 8. Robertová-Michonová (Fr.) 60,92.
22:19
Finále: Muži: 400 m: 1. Merritt 44,06, 2. Wariner (oba USA) 44,60, 3. Quow (Trin.) 45,02, 4. Henry (Americké Pan. ostr.) 45,42, 5. Brown (Bah.) 45,47, 6. Gillick (Ir.) 45,53, 7. Bingham (Brit.) 45,56, 8. Djhone (Fr.) 45,90.
22:02
Ženy: 200 m (vítr -0,1 m/s): 1. Felixová (USA) 22,02, 2. Campbellová-Brownová (Jam.) 22,35, 3. Fergusonová-McKenzieová (Bah.) 22,41, 4. Leeová (USA) 22,48, 5. McLaughlinová 22,62, 6. Faceyová (obě Jam.) 22,80, 7. Freemanová (Brit.) 22,98, 8. Artymataová (Kypr) 23,05.
20:49
Petr Frydrych postoupil 9. nejlepším pokusem kvalifikace do nedělního finále oštěpařů. Další svěřenec Jana Železného, olympijský finalista Vítězslav Veselý, skončil.
19:37
Do programu atletického mistrovství světa v Berlíně poprvé zasáhlo počasí. Kvůli prudkému dešti byla přerušena kvalifikace oštěpařů ve skupině B, v níž hází také český reprezentant Petr Frydrych.
13:24
Mistrem světa v chůzi na 50 kilometrů se dnes na šampionátu v Berlíně stal Sergej Kirďapkin. Ruský reprezentant získal své druhé zlato v kariéře, když se z triumfu radoval už v roce 2005 v Helsinkách.