Bílkova Jihlava vybojovala bod s Jabloncem, Chramosta sestřelil Slovácko

16:56aktualizováno  21:15
PRAHA - Fotbalisté Dukly zdolali v 7. ligovém kole v malém pražském derby Bohemians 1905 4:1, když využili vyloučení Milana Havla ze závěru první půle. Nováček Hradec Králové remizoval se Zbrojovkou 1:1, Příbram porazila Teplice 3:2. Mladá Boleslav vyhrála nad Slováckem jasně 3:0 díky dvěma brankám Chramosty a posunula se na druhé místo průběžné tabulky. Jihlava s novým koučem Michalem Bílkem remizovala s Jabloncem 1:1.

Hráče Jihlavy poprvé vedl nový trenér Michal Bílek. foto: ČTK

Dukla porazila „Klokany“ v lize poprvé po šesti zápasech a po čtyřech kolech se dočkala vítězství. Naopak Bohemians nebodovali po předchozích dvou výhrách.

Jako první dostala míč do sítě ve 12. minutě Dukla, Olayinkův gól však sudí chybně pro domnělý ofsajd neuznali. Hned z protiútoku udeřili hosté. Luts poslal z levé strany centr před branku a Mašek hlavičkou k tyči poslal „Klokany“ do vedení. Posila Bohemians se trefila ve druhém ze tří duelů v zelenobílém dresu.

7. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - Bohemians Praha 1905 4:1 (1:1)

Branky: 24. vlastní Dostál, 66. Považanec, 80. Kušnír, 90. Néstor - 12. Mašek. Rozhodčí: Příhoda - Moláček, Hájek. ŽK: Juroška, Kušnír - Luts, Jirásek. ČK: 44. Havel (Bohemians). Diváci: 3147.

Zbrojovka Brno - FC Hradec Králové 1:1 (0:0)

Branka: 80. Škoda - 88. Plašil. Rozhodčí: Nenadál - Mokrusch, Hrabovský. ŽK: Řezníček - Žondra, Janoušek. Diváci: 3821.

1. FK Příbram - FK Teplice 3:2 (1:1)

Branky: 34. Majtán, 85. Brandner, 90.+2 Mahmutovič - 14. a 73. Vaněček. Rozhodčí: Zelinka - Pochylý, Peřina. ŽK: Trapp, Jiránek, Majtán - Krob, Fillo.

FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 3:0 (1:0)

Branky: 15. a 49. Chramosta, 61. Mebrahtu. Rozhodčí: Královec - Pospíšil, Vitner. ŽK: Mareš (Boleslav). Diváci: 2877.

Vysočina Jihlava - FK Jablonec 1:1 (0:1)

Branky: 74. Rabušic - 22. Kouřil. Rozhodčí: Julínek - Paták, Pelikán. ŽK: Urblík - Doležal, Hübschmann, Jiráček. Diváci: 2338.

Dukla přidala a v 24. minutě srovnala. Hostům tentokrát nevyšla ofsajdová past, Čajič poslal centr do vápna a obránce Bohemians Dostál si nešťastně srazil balon do vlastní sítě.

Ve 43. minutě si „Klokani“ zkomplikovali další průběh utkání. Juroška přebral na hranici ofsajdu kolmici od spoluhráče, hostující Havel jeho únik zastavil zatažením a sudí Příhoda mu udělil červenou kartu.

Dukla po pauze v přesilovce diktovala tempo, ale k vyloženým šancím se zprvu probíjela těžce. V 58. minutě centroval z levé strany Preisler, jenže Považanec z malého vápna překonal branku. Bohemians i v oslabení hrozili z brejků. V 65. minutě hlavičkoval po jednom z nich Holenda, své dlouhé čekání na ligový gól však nezlomil protože ho vychytal Rada.

Vzápětí Dukla otočila stav. Po závaru ve vápně se míč odrazil k Považancovi a ten přesnou přízemní střelou k tyči nedal hostujícímu brankáři Budinskému šanci. Domácí záložník navázal na svou trefu z minulého kola v Jablonci.

Na snímku (vlevo) Lukáš Vaculík z Jihlavy a (vpravo) brankář Jablonce Vlastimil...
Zleva Michael Rabušic z Jihlavy a Tomáš Hübschman z Jablonce.

Deset minut před koncem domácí pojistili svůj náskok. Po dalším závaru v pokutové území nadvakrát dotlačil balon za čáru Kušnír a v lize skóroval poprvé od března 2013. V 90. minutě pak ještě tým z Julisky dal vysíleným hostům čtvrtý gól, když se hlavou prosadil střídající Španěl Néstor. Kouč Hynek se dočkal první výhry v roli hlavního trenéra Dukly.