Slavia je na ručník. V Boleslavi padla 1:7 a ostatní jsou v nedohlednu

20:16aktualizováno  22:05
MLADÁ BOLESLAV - Hůř už snad ani být nemůže, říkají si už pár kol fanoušci hokejové Slavie. A pak vždycky znovu užasnou - ale může. Pražané po ostudě 1:7 v Mladé Boleslavi prohráli třináctý z předchozích čtrnácti utkání a zůstávají beznadějně poslední.

Tomáš Klimenta (uprostřed) z Boleslavi a brankář Dominik Furch a Tomáš Beňovič (vlevo) ze Slavie. foto: ČTK

Domácí nakročili k výhře v 35. kole hokejové extraligy hned v první třetině, ve které vstřelili tři branky.

Mladoboleslavští hráči po nedělním debaklu 2:9 v Hradci Králové přišli o deset procent měsíční odměny a do zápasu dvou aktuálně nejhůře postavených týmů nastoupili pod hrozbou sankcí v případě dalšího neúspěchu.

Středočeši začali aktivněji, při trestu Sklenáře sice Mikulík s Pabiškou nevyužili slibné příležitosti, ale krátce po vypršení trestu otevřel skóre Bárta, který vyjel zpoza branky a v signalizované výhodě dotáhl bekhendový blafák.

Vedoucí gól Mladou Boleslav nakopl a za dvě minuty využil přesilovku Trončinský přízemním průstřelem od modré. Slávističtí trenéři zareagovali oddechovým časem, ale ve druhé polovině první třetiny se obraz hry příliš nezměnil. Pražanům se vůbec nepovedla přesilovka a v závěru úvodní dvacetiminutovky Pacovský při hře čtyři na čtyři zvýšil už na 3:0.

Tomáš Klimenta (uprostřed) z Boleslavi a brankář Dominik Furch a Tomáš Beňovič...
Zleva Ctirad Ovčačík, střelec Tomáš Klimenta a Milan Mikulík z Boleslavi se...
Nahoře Petr Kuboš z Brna a Vojtěch Tomeček z Karlových Varů.
Pardubický útočník Petr Sýkora převzal ocenění za svůj 300. gól v extralize,...

Do druhé třetiny nastoupil v brance hostů Svoboda místo Furcha, ale očekávaný impulz s výměnou gólmanů hosty nespasil. Po třech minutách Svobodu překonal Klimenta, který střelou z pravé strany v oslabení využil předcházející Mikulíkovo napadání.

Za 40 vteřin snížil Veselý na 1:4 a první extraligový gól v kariéře útočníka Pražanů hosty na chvíli povzbudil. Slavia působila aktivněji, probudila se střelecky, ale v 36. minutě ji znovu uzemnil domácí Musil, který doklepával puk za přesouvajícího se Svobodu a zvýšil na 5:1.

Ve třetí třetině už se Slavia nezmohla na odpor ve 48. minutě boleslavský kapitán Výborný při přesilovce překvapil hostujícího náhradníka v brance střelou na bližší tyč. Hosté byli frustrovaní a před polovinou závěrečné dvacetiminutovky předčasně skončil zápas pro Tomáše Doležala, který inkasoval trest ve hře za zásah do oblasti hlavy a krku.

Dlouhou výhodu sice domácí nevyužili, ale brzy poté fauloval i Jiří Doležal a následnou početní výhodu proměnil Broš snadnou dorážkou a Mladá Boleslav si tak připsala nejvyšší výhru v sezoně, po které postoupila na dvanácté místo tabulky.

35. kolo hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 4:3 p (2:3, 0:0, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 13. J. Hlinka (Klimek, Švrček), 20. Pech (Piskáček, Kumstát), 46. Dragoun (Ďaloga, J. Mikuš), 63. J. Mikuš (Ďaloga) - 3. Bulík (Bakoš), 12. Vampola (Radivojevič, Kajínek), 15. Urban z trest. střílení. Rozhodčí: Fraňo, Souček - Frodl, Charvát. Vyloučení: 3:5, navíc Ďaloga (Sparta) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3248.

HC Škoda Plzeň - PSG Zlín 5:2 (1:0, 3:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Jeřábek (J. Sýkora), 23. Simon (Schleiss, Moravčík), 31. Lev (J. Sýkora, Jeřábek), 38. Simon (Lev, Jeřábek), 47. Kubka (Moravčík, Simon) - 27. Žižka (Okál), 31. Holík (Žižka). Rozhodčí: Hejduk, Lacina - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 12:14, navíc M. Beran (Plzeň) 5 min. a do konce utkání, Čajánek (Zlín) 10 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 4122.

BK Mladá Boleslav - HC Slavia Praha 7:1 (3:0, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 8. Bárta (Jarůšek), 10. Trončinský (D. Výborný), 20. Pacovský (Ovčačík, Trončinský), 24. Klimenta, 36. Musil (M. Látal), 48. D. Výborný (Trončinský, Mikulík), 56. Broš (Klimenta, Robar) - 24. J. Veselý (T. Doležal). Rozhodčí: Pavlovič, Šindler - Bláha, Špůr. Vyloučení: 6:8, navíc T. Doležal (Slavia) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3510.

HC Verva Litvínov - HC Olomouc 4:2 (2:0, 2:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Jánský (Lukeš, Kubát), 8. Ručinský (Jánský, Lukeš), 29. Šrámek (Jurčík, Písařík), 35. Kubát (Pavlík, Jánský) - 36. Buc (Diviš), 38. Marosz (Rác). Rozhodčí: Šír, Hradil - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 4565.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Vítkovice Steel 1:6 (0:3, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 23. Gašparovič (Gregorc, Čáslava) - 5. Szturc (Vandas), 12. Burger (Olesz, T. Svoboda), 18. Svačina (Roman, Zíb), 31. Huna (Zíb, Svačina), 38. Huna (Roman, Svačina), 58. Kovář (Burger). Rozhodčí: Hodek, Polák - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 10:4, navíc Cetkovský (Pardubice) 10 min. a do konce utkání. Využití: 0:4. Diváci: 6845.

HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 1:2 sn (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 49. Balán - 43. Burian (Koreis, Kempný), rozhodující nájezd Honejsek. Rozhodčí: Hribik, Pešina - Pešek, D. Jelínek. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3033.