Ani jeden z týmů ohrožených sestupem v rozhodující bitvě sezony nebodoval naplno, hned dva naopak prohrály. Se zopakováním, že do druhé ligy pro příští sezonu spadly Znojmo a Olomouc, se s vámi loučím. Děkuji za pozornost.
Konečná tabulka letošní sezony: 13. Slavia - 30 bodů, 14. Bohemians 1905 - 30 b. /// 15. Olomouc - 29 b., 16. Znojmo - 27 b.
90.
Konečný výsledek: Liberec - Olomouc 1:1. Olomouc sestupuje.
90.
Slavia
Konečný výsledek: Ostrava - Slavia 2:0.
90.
Olomouc
Konečný výsledek: Bohemians - Plzeň 0:0.
90.
Konečný výsledek: Znojmo - Dukla 0:2. Znojmo sestupuje.
80.
Olomouc
Olomouc v Liberci převzala iniciativu a má jednu šanci za druhou. Pokud by se jí podařilo jednou skórovat a k tomu ještě Bohemians proti Plzni, Slavia by rázem potřebovala vstřelit v Ostravě nejméně tři branky, jinak se 49 letech rozloučila s prvoligovou elitou.
76.
Slavia
Tak tohle začíná být pro Slavii kritické. Znovu Narh zvyšuje vedení Baníku už na 2:0!
71.
Olomouc
Olomouc se ještě chytá stébla. Adam Varadi vyrovnává v Liberci na 1:1.
70.
Slavia
Slavia hazarduje s prvoligovou příslušností! Po gólu ostravského útočníka tmavé pleti Narha prohrává 0:1.
63.
V nejvíc bezvýchodné situaci je stále Znojmo. I kdyby dokázalo otočit zápas s Duklou, ve kterém prohrává 0:2, případná výhra by nic neřešila bez pomoci Plzně. Ta totiž stále hraje s Bohemians 0:0 a pokud by takto zápas i skončil, měli by Znojmo (v případě hypotetické výhry) i Bohemians stejně bodů. Jenže lepší bilanci ze vzájemných zápasů mají Klokani a tudíž by se v lize udrželi právě oni.
46.
Začaly druhé poločasy.
Pokud by výsledky skončily takto, situace v tabulce by byla následující: 13. Slavia - 31, 14. Bohemians - 30 // 15. Olomouc - 28, 16. Znojmo - 27.
Záchranářské výsledky po po prvních poločasech: Ostrava - Slavia 0:0, Bohemians 1905 - Plzeň 0:0, Znojmo - Dukla 0:2, Liberec - Olomouc 1:0.
45(+2).
Zbyněk Pospěch zasazuje Znojmu další nemilosrdný direkt. Ve druhé minutě nastavení zvyšuje znovu z penalty vedení hostující Dukly na 2:0.
38.
Inkasovalo i Znojmo. Faul ve vápně potrestal útočník Dukly Zbyněk Pospěch proměněnou penaltou.
31.
Olomouc
Olomouc prohrává v Liberci 0:1! V 31. minutě otevírá skóre záchranářských soubojů David Pavelka, který si naběhl na centr Coufala a hlavou umístil balon mimo dosah brankáře Zlámala.
27.
Góly naopak padají na Spartě, která se chce jen v mistrovském stylu rozloučit se sezonou. Do sítě Jihlavy se během pouhých šesti minut trefili Vácha, Krejčí a Lafata.
22.
Na čtyřech stadionech, které nás zajímají, se zatím hraje bez branek. To nahrává oběma pražským týmům.
16.
Slavia
V Ostravě se zatím hraje na jednu. Domácí Baník Slavii jednoznačně přehrává a posílá na soupeřovu branku jeden nebezpečný centr za druhým. Pražanům je přitom jedno, zda prohrají, nebo remizují. K jistotě záchrany potřebují jedině výhru.