Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

PLZEŇ - OSTRAVA 3:1, ÚSTÍ - SPARTA 1:3, PŘÍBRAM - BRNO 1:0.
Sparta
Vyhráli, ale jejich tváře stejně křivila smutná grimasa poražených. Vítězství fotbalistů Sparty nad Ústím nad Labem nestačilo k tomu, aby obhájili titul. Mistrem ligy se stala Plzeň, protože doma porazila ostravský Baník. "My jsme si tu válku prohráli už dávno sami," přiznává letenský záložník Kamil Vacek (24). ROZHOVOR ZDE.
19:28
Plzeň
Z ostatních tribun se sbíhají fanoušci za hráči, kteří jsou nyní uvězněni ve slavícím davu na opačnem konci hřiště od tribuny, kde se chystá slavnostní ceremoniál.
Příbram
Vítězí i Příbram, která se výhrou nad Brnem zachránila v nejvyšší české fotbalové soutěži. Zbrojovka Brna sestupuje do druhé ligy.
90. minuta
Plzeň
Je konec! Fotbalisté Plzně slaví historicky první titul v lize!
88. minuta
Plzeň
Pod plzeňský kotel nyní napochodoval kordon policejních těžkooděnců, což se fanouškům vůbec nelíbí. "Policie ven," dávají najevo nelibost.
86. minuta
Plzeň
Podle pokynů pořadatelů by měli fanoušci vydržet na tribunách deset minut po konci utkání než se přidají k oslavám na trávníku. Těžko odhadnout, jestli se to může podařit. Euforie ve Štruncových sadech se momentálně dá přímo krájet.
85. minuta
Plzeň
Rajtoral nahrál Ďurišovi přímo proti noze, po jehož střele míč prosvištěl na břevnem ostravské brány.
84. minuta
Brno
V Příbrami mohlo být vyrovnáno! Po nacvičené akci Brna vypálil Rabušic, ale jeho pokus brankář Hruška skvěle lapil.
81. minuta
Plzeň
Po plzeňských tribunách obíhá mexická vlna, ke které se nechce připojit akorát sektor ostravských fanoušků.
81. minuta
Sparta
Sparťanští fanoušci chtějí demisi trenéra. Skandují: "Chovanec ven!"
75. minuta
Plzeň
Utkání v Plzni sleduje 7100 diváků.
74. minuta
Plzeň
Po centru Jiráčka se uvolnil Petržela, střela ovšem prosvištěla nad břevnem ostravské branky.
68. minuta
Plzeň

Stadion v Plzni dnes poprvé sborově spoustí skandování: Mistři, mistři!

• Plzeňští fanoušci nechtějí podporovat uprchlíky.

Plzeňští fanoušci nechtějí podporovat uprchlíky. / Autor: ČTK

64. minuta
Plzeň
Teď už v Plzni nikdo nepochybuje, že se titul bude slavit dnes. Horváthův gól rozvášnil i maskoty. Velbdloudi se navzájem vyhazovali do vzduchu.
64. minuta
Gól

Plzeň vede už 3:1! K přímému kopu ze třiadvaceti metrů se postavil kapitán Pavel Horváth a přízemní střelou ke vzdálenější tyči přelstil ostravského brankáře.

• Radost fotbalistů Plzně.

Radost fotbalistů Plzně. / Autor: ČTK

61. minuta
Plzeň
Lukeš několika kličkami zamotal hlavy plzeňským hráčům, na gólmana Pavlíka ovšem nevyzrál.
61. minuta
Plzeň
Jiráček prostrkával balon na Rezka, který neměl šanci jej zachytit. Pas byl příliš prudký.
60. minuta
Důležité
Po odehraných šedesáti minutách je tabulková matematika jasná. Za tohoto stavu Plzeň získá titul, Sparta skončí druhá a v lize se zachrání Příbram. Naopak do druhé ligy sestoupí Zbrojovka Brno.
57. minuta
Gól
Třetí gól v ústecké síti - Sparta vede 3:1! Střelu Podaného pro jistototu doklepl do branky Tomáš Pekhart.

Nepřehlédněte

Sestava Plzně: Pavlík - Limberský, Ševinský, Bystroň, Rajtoral - Rezek, Jiráček, Horváth, Kolář, Petržela (77. Ďuriš) - Bakoš