Slavia nasázela Dukle pět branek. Plzeň přejela Slovácko a dál suverénně vládne

18:20aktualizováno  22:41
PRAHA - Fotbalisté Slavie Praha porazili ve 14. kole HET ligy pražskou Duklu vysoko 5:0 a připsali si nejvyšší vítězství v sezóně. Lídr tabulky plzeňské Viktoria vyhrála nad Slováckem 4:1 a dál bez jediného zaváhání a náskokem 13 bodů vévodí ligové tabulce. Zvítězila také druhá Olomouc, čtvrtý Liberec a Brno, které se tak odpoutala ode dna tabulky. Na poslední příčku spadl ostravský Baník.

Milan Škoda slaví branku proti Dukle. foto: ČTK

14. kolo fotbalové ligy

Brno - Teplice 1:0 (0:0). Branky: 86. Škoda

Liberec - Ostrava 2:1 (1:1). Branky: 3. Breite, 71. Voltr - 13. Mičola

Olomouc - Zlín 2:0 (1:0). Branky: 7. Chorý, 84. Hála

Slavia - Dukla 5:0 (2:0). Branky: 9. a 32. Škoda, 55. a 65. Zmrhal, 82. Souček

Slovácko - Plzeň 1:4 (0:2). Branky: 90. Reinberk - 17. a 71. Kopic, 36. Řezník, 58. Hejda

Slavie v malém pražském derby doma zaznamenala proti Dukle nejvyšší vítězství v sezoně. Po dvou gólech vstřelili kapitán Milan Škoda i Jaromír Zmrhal a oba si připsali také asistenci. V závěru se prosadil ještě Tomáš Souček.

Obhájci titulu ztrácí ze třetího místa tabulky bod na druhou Olomouc a 11 bodů na vedoucí Plzeň, která má k dobru večerní utkání v Uherském Hradišti se Slováckem. Jedenáctá Dukla ani v osmém duelu této ligové sezony venku nevyhrála a dál čeká i na premiérové vítězství nad Slavií v samostatné nejvyšší soutěži.

Fotbalisté Plzně v Uherském Hradišti oplatili domácímu Slovácku prohru z minulého týdne z osmifinále Českého poháru. Viktoria vyhrála v součtu s minulou sezonou šestnáctý zápas za sebou a vyrovnala vlastní rekord z ročníku 2015/16.

Ostravský Milan Baroš (v červeném) v souboji s libereckým Matějem Hybšem (v...
Olomoučtí Tomáš Chorý (vlevo) a Jakub Plšek (vpravo).

Dvě branky Viktoriánů vstřelil Jan Kopic a po jedné přidali Radim Řezník a Lukáš Hejda. Slovácko pokračovalo v sérii nevýrazných ligových výsledků, když už jedenáct kol nevyhrálo. Jediný gól zaznamenal v nastavení v závěru zápasu Petr Reinberk.

Brnu zajistil důležitý zisk tří bodů Michal Škoda, který čtyři minuty před koncem na křídle předskočil protihráče, vybojoval míč a parádní střelou z 25 metrů přehodil gólmana.

Zbrojovce tím zařídil teprve druhou výhru za posledních devět kol, čímž se Brno dostalo ze dna tabulky.  Teplice ani na sedmý pokus venku nevyhrály. Domácí přitom od 40. minuty hrálo bez vyloučeného Francise Koného.

Ostrava klesla na poslední příčku

Olomouc vítězstvím nad Zlínem prodloužila sérii neporazitelnosti na jedenáct zápasů a upevnili si druhé místo v tabulce. O výhře Sigmy rozhodli Tomáš Chorý s Martinem Hálou.

Nováček nejvyšší soutěže si připsal šesté vítězství z posledních jedenácti zápasů a v neúplné tabulce má na druhém místě náskok tří bodů před Libercem a čtyř před Slavií, která má však zápas s Duklou k dobru. Hosté naopak stále čekají na první vítězství z venku.

Liberec poslal proti Ostravě do vedení ve třetí minutě Radim Breite. Za hosty ve 13. minutě srovnal Tomáš Mičola, ale v 71. minutě rozhodl střídající liberecký Radek Voltr. Slovan vyhrál nad Baníkem pátý z poslední šesti ligových zápasů a v tabulce se vrátil před Spartu. Naopak slezský nováček protáhl čekání na vítězství na třináct kol a klesl o skóre na poslední místo.