Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Sparta zvládla derby s Bohemians, Plzeň nečekaně padla. Baroš se rozstřílel

22:08aktualizováno  25. října 20:22
PRAHA - Fotbalová Synot liga má za sebou své kompletní 11. kolo. O největší překvapení se postarali hráči Brna, kteří doma senzačně porazili Plzeň. Sparta naopak potvrdila roli favorita a hladce přehrála Bohemians 1905. Třetí je Mladá Boleslav, která zvítězila nad Slováckem i zásluhou dvou branek Milana Baroše.

Fotbalisté Sparty se radují z gólu v utkání proti Bohemians 1905. foto:  Michal Sváček, MAFRA

Sparta v přesilovce nezaváhala

Sparta Praha - Bohemians Praha 1905 3:0 (1:0)

Branky: 45.+1 Lafata, 56. Fatai, 87. Litsingi. Rozhodčí: Hrubeš - Blažej, Vysloužil. ŽK: Hušbauer, Brabec - Bartek, Mosquera. ČK: 23. Bartek (Bohemians). Diváci: 10.681.

Letenským výrazně ulehčilo dobývání soupeřovy brány vyloučení Davida Barteka z 23. minuty. Pražané měli 13 střel na bránu, z nichž vstřelili tři góly. Postarali se o ně Lafata, Fatai a Litsingi.

Svěřenci kouče Zdeňka Ščasného využili zaváhání Plzně v Brně a před vzájemným duelem na západě Čech odskočili Viktorii na čele tabulky na tři body. „Klokani“ stále čekají na první letošní výhru.

Zbrojovka porazila Plzeň po deseti letech

Zbrojovka Brno - Viktoria Plzeň 1:0 (0:0)

Branka: 55. Řezníček z pen. Rozhodčí: Kocourek - Urban, Kubr. ŽK: Šural - Kopic. Diváci: 8050.

Bylo to v neděli pro brněnské příznivce veselé odpoledne. V rámci akce Vyprodáme Srbskou přihlíželo utkání 8050 diváků, kteří viděli senzační výhru domácích 1:0. Jediný gól vstřelil z pokutového kopu Jakub Řezníček.

Viktoria měla územní převahu, ale přes dobře organizovaného soupeře se do šancí moc nedostávala. Svěřenci kouče Karla Krejčího si připsali druhou ligovou porážku a ukončili sérii šesti vítězných ligových zápasů za sebou.

Liberec po remíze spadl na čtvrté místo

Vysočina Jihlava - Slovan Liberec 1:1 (1:0)

Branky: 42. Mešanovič - 84. Bartošák. Rozhodčí: Zelinka - Moláček, Fišer. ŽK: Vaculík - Švejdík, Coufal. Diváků: 3149.

Slovan podruhé za sebou remizoval v lize 1:1, když po Olomouci získali bod i v Jihlavě. Na gól domácího Mešanoviče stačil šest minut před koncem odpovědět Bartošák.

Více už ale Slovan nestihl a přišel o třetí místo v tabulce, kam se před něj posunula Mladá Boleslav. Vysočina doma potřetí v sezoně remizovala.

Slavia selhala v koncovce

Nováčkovi soutěže z Olomouce vyšla premiéra pod vedením trenéra Václava Jílka, který nahradil odvolaného Leoše Kalvodu, na jedničku. Hanáci v páteční předehrávce překvapivě uspěli na půdě Slavie po dvou brankách Davida Housky.

Slavia Praha - Sigma Olomouc 0:2 (0:1)

Branky: 45.+1 a 50. Houska. Rozhodčí: Franěk - Wilczek, Hock. ŽK: Kenija, Mikula, R. Hrubý - Radakovič, Navrátil. ČK: 84. R. Hrubý. Diváci: 5321.

Sešívaní neodehráli vyloženě špatný zápas, ale nedařilo se jim v koncovce. Sigma naopak předvedla výtečnou efektivitu.

„Doma nesmíme prohrát. Jestli chceme hrát o předek tabulky, nesmíme si tohle dovolit. Musíme být důraznější v pokutovém území,“ řekl trenér Slavie Dušan Uhrin.

Baroš poprvé v základu. A zazářil.

FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 4:1 (2:1)

Branky: 4. a 11. Baroš, 65. Skalák, 82. vlastní Daníček - 23. Došek. Rozhodčí: Lerch - Mencl, Vlasjuk - Příhoda, Marek. ŽK: Bořil - Šumulikovski, Civič, Reinberk. Diváci: 3107.

Bývalý reprezentační útočník Milan Baroš odehrál za Mladou Boleslav svůj zatím nejlepší zápas: dal dva góly za šest minut a Středočeši vybojovali proti Slovácku vítězství 4:1.

Bývalý útočník Liverpoolu, Lyonu či Galatasaraye vstřelil na ligové úrovni dva góly poprvé od května 2013. Mladá Boleslav bodovala pošesté za sebou a počtvrté v řadě dala doma minimálně čtyři branky.

Trápící se Baník znovu vyhořel

Baník Ostrava - 1. FK Příbram 0:2 (0:1)

Branky: 20. Rezek, 86. Barák. Rozhodčí: M. Paták - Mokrusch, Pochylý. ŽK: Kaša, Mičola - Pilík, Zápotočný, Štípek, Hruška. Diváci: 3538.

Ostravané zůstávají po domácí prohře 0:2 s Příbramí se čtyřmi body na dně tabulky. Středočeši potvrdili, že se jim proti Baníku daří: neprohráli s ním popáté v řadě.

Góly hostů dali Jan Rezek a Antonín Barák. Příbram si připsala ligové vítězství téměř po měsíci, naposledy porazila na konci září před svými fanoušky Jihlavu.

Teplice vyhrály druhý venkovní zápas v řadě

Severočeši zvítězili na hřišti nováčka Zlína 2:1 a posunuli se na páté místo tabulky.

Fastav Zlín - FK Teplice 1:2 (0:1)

Branky: 75. Holík - 13. Breite, 61. Fillo. Rozhodčí: Proske - Pelikán, Peřina. ŽK: Krob (Teplice). Diváci: Diváci: 4109.

Na Letné ve 13. minutě otevřel skóre Radim Breite po asistenci Martina Filla, jenž po změně stran přidal druhou branku hostů.

„Ševci“ už jen snížili díky Lukáši Holíkovi a popáté za sebou v nejvyšší soutěži nevyhráli. Teplice naopak odčinily zaváhání z minulého kola, kdy doma po bídném výkonu padly s Jihlavou.

Jablonec spasila penalta

FK Jablonec - Dukla Praha 3:3 (1:2)

Branky: 30. Pospíšil z pen., 79. Martin Doležal I., 90. Wágner z pen. - 23. a 35. Krmenčík, 55. Štetina. Rozhodčí: Jech - Kotík, Štěrba. ŽK: Rossi - Krmenčík, Berger, Čajič, Jurendič. Diváci: 1230.

Dlouho to vypadalo, že si Dukla odveze z Jablonce tříbodové vítězství. Vždyť na severu Čech vedla 1:0 a později i 3:1. Ale soupeř nakonec dokázal z divokého zápasu urvat alespoň bod. Ten zařídil domácím v poslední minutě z penalty Tomáš Wágner.

Jablonec přesto smutní, protože doma nevyhrál ani v osmém domácím soutěžním utkání sezony a na tři body čeká už čtyři kola. Dukla dokonce ještě o jedno víc.