Zrušte Dánům trest, zažádal Růžička rozhodčí. Ti ho poslechli

10:32
DĚČÍN - Při jeho působení ve Slavii mu často fanoušci soupeřů a vlastně i protivníci vyčítali, že umí tlačit na rozhodčí, aby měnili své výroky. Teď - už na střídačce hokejové reprezentace - to Vladimír Růžička dokázal. I když překvapivě na tom tratilo české mužstvo.

Vladimír Růžička při své obnovené premiéře na lavičce národního týmu foto: MAFRA - Ondřej Bičiště

Během první přestávky přátelského zápasu v Děčíně se totiž hostující tým z Dánska nějak pozapomněl v šatně a na led přišel pozdě, za což mu dvojice českých rozhodčích Hribík - Hodek udělila dvouminutový trest.

Dánové smutně hleděli, zkoušeli protestovat, protože by hned zkraje druhé třetiny hráli oslabení 3 na 5, jenže nebylo jim to nic platné. "Taková jsou pravidla," trvali na svém sudí a hlasatel trest divákům oznámil. Otevřela se i vrátka od trestné.

Pak ale do hry vstoupil Růžička. "Rozhodčí to tady trošku prožívali, nevím, proč jim za tohle dávali trest. Tak jsem jim řekl, ať to zruší," říkal po utkání. A sudí ho opravdu poslechli a trest zmizel.

Bylo to však pořád za stavu 0:0, zachoval by se kouč takhle i na mistrovství světa? "Tady to byli naši rozhodčí, kdyby to byli cizí, tak nevím, jestli bych jim to dokázal vysvětlit," smál se. Po jeho intervenci však nastal menší problém. Sudí se museli zeptat Dánů, zda Růžičkův pardon přijímají. Přijali.

Během čtyř minut pak dostali tři góly a bylo rozhodnuto.