Zraněný Hudler nedohrál zápas play off. Washington vydřel první výhru

10:43
NEW YORK - Hokejisté Anaheimu deklasovali v úvodním zápase druhého kola play off NHL Calgary 6:1, útočník poražených Jiří Hudler odstoupil v prostřední třetině kvůli zranění. Mnohem dramatičtěji začala série na ledě New Yorku Rangers, kde hosté z Washingtonu uspěli 2:1 gólem Joela Warda z předposlední sekundy.

Ovečkin porazil s týmem Washingtonu soupeře z New York Rangers. foto: USA TODAY SportsReuters

Hlavními strůjci jasné výhry Anaheimu byli útočníci Corey Perry a Ryan Getzlaf, kteří nasbírali čtyři body. Prvně jmenovaný zaznamenal dvě branky a dvě asistence, druhý přidal ke gólu tři přihrávky.

Ducks si trefy rozdělili rovnoměrně do každé třetiny, přičemž ve 43. minutě už vedli 6:0. Až pak si připsalo Calgary, kterému nepomohla po třetí inkasované brance ani změna gólmanů, čestný úspěch.

„Přehráli nás, byli hladovější po vítězství než my. Ve finále je ale jedno, zda jsme prohráli 0:1 nebo 1:6, pořád je to jen jeden ztracený zápas. Příště se musíme zlepšit všichni včetně mě,“ prohlásil brankář Calgary Jonas Hiller, který pustil tři branky ze 14 střel a byl střídán na začátku druhé třetiny.

Právě švýcarský gólman má přitom velkou motivaci, protože právě v Anaheimu působil pět sezon a po loňské sezoně s klubem neprodloužil smlouvu.

Calgary kromě výsledku trápila i zranění. Stejně jako Hudler nedohrál ani další útočník Michael Ferland. „Měla by to být otázka jen pár dnů. Chytřejší budeme zítra,“ řekl trenér Bob Hartley. Bude však muset dumat i nad tím, jak zvítězit v Anaheimu.

Tam totiž Calgary vyhrálo naposledy v roce 2006 a od té doby dvacetkrát padlo. Mezi náhradníky kalifornského klubu, který v letošním play off vyhrál všech pět zápasů, znovu zůstali Tomáš Fleischmann a Jiří Sekáč.

Sestřih z utkání Anaheim - Calgary

Washington rozhodl zápas v čase 59:58. Rozhodující akci zkoumal rozhodčí u videa, zda gól nepadl po siréně. Opakované záběry ale prokázaly, že puk prošel brankovou čárou 1,3 desetiny vteřiny před koncem základní hrací doby.

Rangers litovali ztráty puku v rohu kluziště, kde se ho zmocnil Alexandr Ovečkin a šikovnou přihrávku zpoza branky našel úplně nekrytého Warda. A ten se prosadil střelou mezi betony Henrika Lundqvista.

„Slyšel jsem ho, jak křičí, tak jsem mu poslal puk. Už cestou na střídačku jsem viděl na kostce opakovaný záběr a věděl jsem, že je to jasný gól,“ řekl Ovečkin, který v utkání také skóroval.

A po uznání gólu políbil Warda na líčko. Celé akci ale předcházel tvrdý faul Nicklase Bäckströma na obránce Rangers Dana Boylea, který chtěl puk zašlápnout u hrazení.

„Myslím si, že každý už čekal na prodloužení, ale musíte hrát tvrdě až do konce,“ uvedl švédský útočník.

Sestřih z utkání NY Rangers - Washington

„Připadalo mi, jako bychom po tom hitu přestali hrát. Ztratili jsme koncentraci a umožnili jim vypracovat si ještě poslední šanci, z níž skórovali,“ litoval brankář Lundqvist.

Pokud by Washington nevyhrál, vyčítal by si autor vítězné branky situaci z poloviny třetí třetiny, kdy měl na hokejce za stavu 1:0 druhý gól.

„Puk ležel volně, snažil jsem se ho zasáhnout, ale trefil jsem jen tyčku. Byl jsem na sebe naštvaný,“ přiznal Ward. A ještě více byl, když později vyrovnal Jesper Fast. „Cítil jsem, že jsem promrhal šanci. Chtěl jsem to napravit a měl jsem štěstí, že se mi to povedlo,“ dodal.

2. kolo play off NHL

Východní konference - 1. zápas: NY Rangers - Washington 1:2 (0:1, 0:0, 1:1) Branky: 56. Fast - 19. Ovečkin, 60. Ward. Střely na branku: 32:29. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Holtby, 2. Ovečkin (oba Washington), 3. Lundqvist (NY Rangers). Stav série: 0:1.

Západní konference - 1. zápas: Anaheim - Calgary 6:1 (2:0, 2:0, 2:1) Branky: 23. a 41. Perry, 11. Beleskey, 14. Maroon, 31. Etem, 43. Getzlaf - 50. Bennett. Střely na branku: 35:24. Diváci: 17.174. Hvězdy zápasu: 1. Perry, 2. Getzlaf, 3. Vatanen (všichni Anaheim). Stav série: 1:0.