Zraněný Jágr celou třetinu nehrál. Čekal, až mu zabere injekce

11:47
BOSTON (Od zpravodaje v USA) - Celou druhou třetinu rozhodujícího finále play off NHL nehrál. Český hokejista Jaromír Jágr totiž čekal, až mu zabere injekce proti bolesti, kterou dostal do týmového doktora. Nakonec to stejně nebylo nic platné - hokejisté Bostonu prohráli 2:3 a sledovali, jak na druhé straně slaví Stanley Cup soupeř z Chicaga.

Český hokejista Bostonu Bruins Jaromír Jágr a týmový lékař foto: ČTK

V polovině první třetiny dostal Jágr v souboji se dvěma hokejisty Chicaga úder do obličeje (pravděpodobně od Davea Bollanda) a zamířil na střídačku. Po ošetření pokračoval český veterán ve hře, ale v čase 12:26 odjel přímo z přesilovkového rozestavení Bostonu a odešel do kabin. Po přestávce se na ledě objevil znovu, protahoval třísla a pak nastoupil do další přesilovky. Po ní však zakroutil hlavou a znovu zmizel v útrobách haly TD Garden.

K TÉMATU

"Něco se mi stalo, nechci o tom mluvit, je to zbytečné," říkal po zápase. "Nechal jsem si to opíchnout, aby to přestalo bolet. Byla to ta nejsilnější injekce, která může být, což vezme třicet minut, než začne působit. To byla celá druhá třetina," vysvětloval. Jágr, který se v play-off střelecky neprosadil ani jednou a v posledních finálových duelech se trápil i herně, přitom šestý zápas proti Chicagu rozehrál velmi slušně. Udržel puk, rozehrával kombinace, jeho lajna se skvěle hrajícím Bradem Marchandem a navrátilcem Patricem Bergeronem šlapala.

Zklamaný Jágr na střídačce.

Jenže od 15. minuty do ní musel na pravé křídlo naskočit forvard Rich Peverley, jenž se o Jágrův post střídal s Tylerem Seguinem. Na začátku třetí části se Jágr do utkání vrátil, ovšem bylo na něm vidět, že není v pohodě. "Hlavně šlo o to, abychom mohli hrát na čtyři lajny. To byla naše výhoda v celé sezoně, že jsme točili čtyři lajny pořád dokola," vysvětloval, proč se vrátil na led. "Až na tu poslední minutu jsme měli výhodu, že jsme hráli pořád s plnou sestavou. Na tři útoky je to opravdu náročné. Jenom z toho důvodu, že jsem se mohl vrátit, jsme mohli hrát kompletní."

Jágrův návrat do sestavy však nakonec Bostonu nepomohl. Legendární útočník svou bilanci v play-off nedotáhl na číslo 200 (se 199 body přesto zůstává pátým nejproduktivnějším hráčem historie) a Bruins zápas ztratili. Po vedoucím gólu Lucice Chicago předvedlo famózní obrat trefami z 59. a 60. minuty, po kterých slaví titul. A Jágr, jenž hrál sérii o Stanley Cup po 21 letech, zůstal tentokrát poprvé v životě mezi poraženými finalisty.