Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Zpátky v top formě? Kvitová prošla do semifinále, končí Plíšková

Australian Open

17:23aktualizováno  22:21
STUTTGART - Petra Kvitová postoupila do semifinále halového antukového turnaje ve Stuttgartu. Pátá nasazená tenistka vyřadila turnajovou trojku Garbiňe Muguruzaovou ze Španělska 6:1, 3:6, 6:0 a semifinále bude letos hrát poprvé. Utká se v něm s druhou nasazenou Němkou Angelique Kerberovou, obhájkyní titulu a letošní vítězkou Australian Open.

Pera Kvitová foto: ČTK

Pro Karolínu Plíškovou bylo naopak čtvrtfinále ve Stuttgartu konečnou. Proti nejvýše nasazené Polce Agnieszce Radwaňské ani v šestém vzájemném utkání neuhrála set a podlehla 2:6, 6:7, třebaže zápas se světovou dvojkou protáhla na hodinu a 50 minut.

Světová sedmička Kvitová začala velmi dobře, v první sadě dvakrát sebrala dvaadvacetileté soupeřce servis a zvítězila hladce 6:1. Muguruzaová ale v druhém dějství vyrovnala hru, v šestém gamu se jí povedl brejk a Kvitové už k obratu nepomohla ani porada s trenérem Františkem Čermákem.

I ve čtvrtečním druhém kole odehrála Kvitová třísetový zápas, v němž proti Rumunce Monice Niculescuové odvrátila tři mečboly a nakonec zvítězila až po dvou a tři čtvrtě hodinách. Tentokrát ji však Muguruzaová sama nasměrovala k mnohem rychlejšímu konci v druhé hře třetího setu, kdy nevyužila vedení 40:0.

Petra Kvitová

Španělku v závěru zcela opustil první servis, díky němuž získala druhou sadu. Dvojnásobná wimbledonská vítězka přidala další brejk, za stavu 5:0 Muguruzaová ještě první mečbol odvrátila esem, ale zápas pak zakončila dvojchybou.

„Obě jsme hrály dobře. Ona velmi dobře podávala, především v druhém setu. Bylo obtížné se s tím nějak vyrovnat, ale na začátku třetího setu jsem vyhrála dva těsné gamy a to byl asi klíčový moment. Pak zase vycházelo podání mně,“ uvedla Kvitová po utkání.

Po dvou „kanárech“ v úvodním utkání s Američankou Louisou Chiricovou přidala šestadvacetiletá Kvitová na stuttgartské antuce třetí a vyrovnala vzájemnou bilanci s Muguruzaovou na 1:1. Španělská světová čtyřka ji porazila loni na Turnaji mistryň.

„S Kerberovou jsem prohrála v Singapuru (na Turnaji mistryň), vím, jak je nebezpečná. Ale jsem v semifinále, už jsem tady vyhrála tři zápasy, to by mi mělo určitě pomoci,“ řekla Kvitová před bitvou levorukých hráček v sobotním semifinále.

Přesněji hrající Radwaňská zpočátku nedávala Plíškové příliš šancí, v úvodním setu jí třikrát sebrala servis a vyhrála 6:2. V druhé sadě se česká tenistka dostala do vedení 4:2, jenže Polka dokázala vyrovnat a za stavu 5:5 odvrátila v maratonském gamu sedm brejkbolů. V tie-breaku naopak Radwaňská promarnila tři mečboly, zápas ukončila až bodem na 10:8.

Radwaňská se v semifinále střetne s překvapením turnaje Laurou Siegemundovou, 71. hráčkou žebříčku WTA. Německá kvalifikantka už v hlavní soutěži vyřadila dvě tenistky z elitní světové desítky Simonu Halepovou a Robertu Vinciovou.