Zlín zastavil Kladno. Jágrovy hvězdy zase bez bodu

20:32aktualizováno  22:16
ZLÍN - V atraktivní hokejové podívané prohrálo v 9. kole extraligy Kladno po šesti výhrách v řadě na ledě Zlína 2:3. Domácí dokázali uhlídat největší kladenské hvězdy hrající v NHL - již druhé utkání Rytířů po sobě se do statistik nezapsala ani jedna z nich.

Zklamaný Jaromír Jágr v dresu extraligového Kladna foto: ČTK

Zlín - Kladno 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 19. Honejsek (Čajánek, Holík), 36. Leška (Balaštík, Hamrlík), 46. Horák (Holík) - 10. Valský (Dragoun, Kuchler), 49. Patera (Hlaváč). Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5, navíc Patera (Kladno) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 7000 (vyprodáno).

"Sehráli jsme další atraktivní utkání před vyprodaným hledištěm. Střetnutí se muselo divákům líbit, zvlášť když vyhráli domácí. Prvním zlomovým omentem bylo dlouhé dvojnásobné oslabení, ve kterém jsme inkasovali. Při kvalitě zlínských hráčů bylo těžké se ubránit. Dalším okamžikem byla druhá třetina, v níž jsme soupeře přestříleli, ale prohráli. Našim střeleckým pokusům chyběla přesnost. Ve třetí třetině jsme výsledek doháněli. Gratuluji soupeři, podal vynikající výkon a vyhrál zaslouženě," nehledal výmluvy kladenský kouč Jiří Kopecký.

Zlínští vstoupili do utkání proti aktuálně nejlepšímu celku extraligy nebojácně. Již v úvodu vystihl rozehrávku gólmana Chábery Čajánek, kapitán Beranů ale nedokázal poslat puk do odkryté branky. Na opačné straně se dostal ke střele Jágr, gólman Horčička si však poradil. Oba týmy předváděly útočný hokej ve svižném tempu.

K vidění byla i spousta osobních soubojů a i přesto nebyli rozhodčí nuceni vylučovat. Skóre zápasu otevřeli v 10. minutě hosté, když Valský zamířil zblízka přesně do horního růžku zlínské branky. Před koncem třetiny se Zlínští tlačili do branky, z čehož vytěžili dvojnásobnou přesilovku v délce 93 sekund.

Zaplněný stadion rozjásal Honejsek, jenž se prosadil střelou k pravé tyči. Do návratu kladenského kapitána Patery do hry zbývalo 24 sekund. Do první sirény byl ještě vyloučen Majeský. Po změně stran Zlín nevyužil zbytek přesilovky a ubránil první oslabení po vyloučení Zdeňka Okála. Ve druhé části oba celky mírně zvolnily tempo. I tak se diváci nenudili. Excelentní postřeh předvedl Horčička, jenž pohotově chytil Jágrovo zakončení do lapačky.

Atraktivní hokej odzdobily výkony gólmanů

V dalším průběhu hry bylo aktivnější Kladno, které však svoji herní převahu gólově nepotvrdilo. Paradoxně byl produktivnější Zlín. Z nenápadné akce po vyšachování kladenské obrany zaznamenal svůj druhý gól v sezoně Leška. Zlínský centr se prosadil napodruhé, když u levé tyčky chladnokrevně zamíchal s pukem a poslal ho do odkryté branky.

Také poslední třetina nabídla líbivý hokej, kterému vévodili oba gólmani. Při vyloučení Valského Zlín vedení nenavýšil. Co se domácím nepodařilo v přesilovce, dokázali při rovnovážném počtu hráčů na ledě. Po přímočaré akci vstřelil svůj premiérový gól v extralize obránce Horák. Kladno zabojovalo a odměnou mu bylo snížení z hole kapitána Patery.

Po šarvátce ve zlínském brankovišti byl vyloučen Kubiš. Zlín do vážnější šance soupeře nepustil a následně nevyužil prohřešek Hlaváče. V závěrečných minutách měli Berani kotouč v držení v bezpečné vzdálenosti od své branky. Těsný náskok uhájili a zaznamenali cennou výhru proti silnému celku. Středočeskému týmu nepomohla k vyrovnání ani závěrečná power play.

"Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, který má sílu a není jen o Jaromíru Jágrovi a jeho lajně. Podali jsme koncentrovaný výkon podpořený výborným brankářem Lubošem Horčičkou. Jsme rádi, že jsme ukončili vítěznou sérii Kladna. Chceme rovněž poděkovat divákům, že přišli v tak hojném počtu," radoval se zlínský trenér Juraj Jurík.

Další výsledky 9. kola extraligy

Pardubice - Vítkovice 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 33. Cetkovský (V. Kočí, Beech), 33. Benák (Semorád), 48. Somík (T. Zohorna) - 45. R. Hruška (Ujčík). Rozhodčí: Minář, Pešina - Bláha, Kostka. Vyloučení: 2:6. Bez využití. Diváci: 7590.

Litvínov - Bílí Tygři Liberec 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0) Branky a nahrávky: 20. Posmyk (Hübl, Ručinský), 42. Martynek, rozhodující sam. nájezd Hübl - 31. Bárta (Urban, Derner), 33. P. Nedvěd (Dušek, Havíř). Rozhodčí: Lacina, Hodek - Štofa, Beneš. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:0. Diváci: 4495.

Třinec - České Budějovice 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 1. Zíb (M. Růžička), 12. Peterek (M. Růžička, Adamský), 34. M. Růžička (Polanský, D. Květoň), 47. M. Růžička (Roth, Galvas), 51. M. Růžička (Bonk, Hrabal). Rozhodčí: Hribik, Husička - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:10. Využití: 3:0. Diváci: 3197.

Plzeň - Piráti Chomutov 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Vlasák (Gulaš, Martin Straka), 64. Vlasák (Ševc, Martin Straka) - 18. Michael Frolík (Rýgl, Hřebejk). Rozhodčí: Sjoqvist (Švéd.), Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 2:8. Bez využití. Diváci: 5210.

Karlovy Vary - Kometa Brno 3:4 v prodl. (0:0, 2:3, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 30. Kumstát (Pech), 34. Skladaný (J. Doležal ml., Pohl), 56. Zaťovič (D. Nosek, D. Kohn) - 31. Valábik (J. Hruška, Zohorna), 35. Jakub Svoboda (Zohorna), 37. Dočekal (Koreis), 62. J. Hruška. Rozhodčí: Souček, Svoboda - Ondráček, Pouzar. Vyloučení: 5:9, navíc Gulaši a Skuhravý (oba K. Vary) oba 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3312.