Zlín rázně odmítl vyřazení, sérii proti Brnu rozhodne až sedmý zápas

18:47aktualizováno  19:58
ZLIN - Hokejisté Zlína vyrovnali stav čtvrtfinálové série play off extraligy na 3:3, o posledním semifinalistovi tak rozhodne pondělní sedmý zápas v Brně. V šestém čtvrtfinálovém zápase obhájci titulu na domácím ledě nastříleli Kometě v první třetině čtyři góly a nakonec zvítězili 5:0. Dvě branky dal Ondřej Veselý, tři asistence si připsal Petr Čajánek.

Radost hokejistů Zlína ze vstřelené branky. foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Trenér Zlína Vlach sáhl k jediné změně, do obrany zařadil poprvé v play off Matějíčka místo Urbance. Kometa zůstala ve stejném složení, kouč Kýhos nasadil na Čajánkovu první řadu Čermákův útok.

Hlasy trenérů

Juraj Jurík (Zlín): „Nám se podařil vstup do utkání. Podařilo se nám dát rychlé dva góly, po kterých se naši hráči uklidnili. Do konce třetiny jsme přidali další dva góly a po nich už bylo rozhodnuto. Přiklonilo se k nám taky to štěstí, které nám v Brně chybělo. V dalším průběhu jsme se už zaměřili na to, abychom soupeře nepřipustili k tomu, aby se dostal do hry. Nyní jsme v cílové rovince a rozhodne sedmý zápas.“

Karel Beran (Brno): „Dostali jsme rychlé góly a ty ovlivnily celý zápas. Hodně utkání ovlivnila hned v úvodu dvouminutová přesilovka Zlína pět na tři. Do jejího konce chybělo osm sekund, když jsme inkasovali branku. Je to škoda. Mohli jsme ji přečkat bez inkasované branky. Po dvou rychlých gólech v úvodních pěti minutách jsme se jen těžko vzpamatovávali. A dorazily nás další dva smolné góly v úvodní třetině. Dnes se nám nedařilo. Musíme se nyní co nejlépe připravit na sedmý zápas.“

Zlín opět vsadil na úvodní drtivý tlak, který mu v předcházejícím duelu gólově nevyšel. Tentokrát Beranům vyšlo všechno, naopak Brňané se připadali jako v děsivém snu.

Už ve 3. minutě brněnský Dočekal při snaze vyhodit kotouč jen dvakrát trefil Okála, kterému se otevřela volná cesta k brance a sólo zakončil přesnou střelou k tyči.

Ještě v téže minutě putovali společně na trestnou lavici Honejsek a Ptáček, Kometa se ve třech dlouho statečně bránila, ovšem osm vteřin před koncem dvouminutové přesilovky přidal druhý gól tvrdou střelou od modré čáry Aleš Holík.

Brňané byli jako opaření. Nedohrávali osobní souboje, nepřesně kombinovali a jen s obtížemi se dostávali do útočného pásma. Po návratu z trestné lavice navíc nahodil Roman Vlach od zadního hrazení kotouč tak, že si jej brankář Čiliak bruslí srazil do vlastní sítě.

Další dva góly přidal Veselý. Na konci první třetiny dorazil ze vzduchu do branky vyražený kotouč a na začátku druhého dějství v přesilovce překonal střídajícího brankáře Faltera.

Strkanice za zlínskou brankou, kterou stráží Libor Kašík.
Obránce Tomáš Žižka na trestné lavici.

Po získání pětibrankového náskoku Berani polevili a zaměřili se více na defenzivu, soupeři nicméně nedali nejmenší naději na zvrat.

Závěr zápasu už proložily pouze časté šarvátky. Brankář Kašík si připsal ke třem čistým kontům v základní části soutěže i první nulu v play off.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 6. zápas

PSG Zlín - HC Kometa Brno 5:0 (4:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Okál, 5. A. Holík (Žižka, P. Holík), 15. Roman Vlach (Čajánek), 20. O. Veselý (Čajánek), 22. O. Veselý (Matějíček, Čajánek). Rozhodčí: Fraňo, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 13:13, navíc J. Svoboda (Zlín) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 7000 (vyprodáno).