Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Zlín otočil zápas s Boleslaví a poslal Slavii na dno tabulky

20:40
ZLÍN/PRAHA - Bída a zmar. Slávisté jsou po další prohře na posledním místě, kde vystřídali Zlín. Ten doma porazil Mladou Boleslav 3:2, přestože v 6. minutě prohrával už 0:2. Třinec vyhrál v Pardubicích, sparťanské oslavy výročí pak překazila Plzeň.

PSG Zlín - BK Mladá Boleslav: Zdeněk Okál foto: ČTK

Po čtvrté výhře z posledních pěti utkání se Berani odlepili ode dna, když pod sebe dostali v tabulce nejen Slavii, ale také Karlovy Vary. Hosté naopak potřetí za sebou prohráli. Vítězný gól vstřelil v čase 58:12 útočník Roman Vlach.

Zlínští před zápasem hlásali, že „s Boleslaví trápení začalo, tak s ní také skončí“. Ale nezačali tak, jak by si asi přáli. Když na trestné lavici seděl Marušák, puk pod horní tyč zasadil Trška. Následně mohli domácí srovnat v naskytnuté přesilové hře, ale v té se díky nepřesné nahrávce v útočném pásmu řítil sám na Hromadu Klimenta, jenž byl hákován a nařízené trestné střílení forhendovou kličkou proměnil. V 10. minutě mohl snížit Kubiš, na Ritticha ale nevyzrál. Při dvojnásobné přesilové hře domácí soupeře pořádně podusili, branku ze svého tlaku však nevytěžili.

Druhou třetinu začali Ševci v úplně jiném tempu, vše ovšem mohl zmařit Okál, který naservíroval puk na hůl v oslabení soupeři, Hromada si ale se střelou z kruhu poradil. Ve 24. minutě už se však domácí mohli radovat z gólu. Svoboda na modré čáře dostal puk, přeřadil na vyšší rychlost a bekhendovým blafákem snížil.

Vyrovnat mohli z dobré příležitosti Žižka nebo Vlach, ale neuspěli. Poté nebezpečně za sebou pálil Čech s Alešem Holíkem, ale opět bez gólu. Před druhou sirénou stihl ještě Horák sestřelit kolenem Výborného a inkasoval trest do konce zápasu. Potrestat zlínského beka chtěl Bárta, ale ve tvrdém pěstním souboji nakonec vyhrál Horák.

V dlouhé přesilové hře však Boleslav neskórovala. Pět minut a do konce zápasu dostal za faul na Čecha i Stříteský, ale ani Zlín svou možnost nevyužil. Vyrovnání se Berani dočkali v 52. minutě, když Okál těsně před Rittichem tečoval nabídku Lešky. Další trefu mohl přidat Ondráček, ale bránu soupeře těsně minul.

Šanci rozhodnout dostali domácí čtyři minuty před koncem v podobě přesilové hry, tu sice nevyužili, ale hned po ní zařídil tři body Zlínu Vlach. O možnost vyrovnání se Středočeši připravili sami, když zbytečně faulovali Klimenta a Hruška. Následně se ještě vylučovalo poté, když Trška nešetrně ‚sestřelil‘ zezadu Čajánka. Zlín si tak v závěru dokráčel už bez stresu pro vítězství a důležité tři body.

Slavia padla na poslední místo

Radim Kucharczyk z Olomouce a vpravo Miloslav Čermák ze Slavie.

Olomouc porazila Slavii 4:2 a poslala svého soka na dno extraligové tabulky. Hosté sice skórovali jako první, ale nakonec potřetí za sebou naplno bodovala Olomouc, Slavia si naopak ani bod nepřipsala pošesté v řadě. Velmi slabou útěchou může být Pražanům alespoň to, že tentokrát neinkasovali šest a více branek jako při předchozích pěti porážkách.

27. kolo extraligy

PSG Zlín - BK Mladá Boleslav 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 24. J. Svoboda (Čajánek, Žižka), 52. Okál (Leška, Urbanec), 59. Roman Vlach (Ondráček, Urbanec) - 5. Trška (D. Výborný, Mikulík), 6. Klimenta z trestného střílení. Rozhodčí: Hejduk, Lacina - Bláha, Špůr. Vyloučení: 7:13, navíc O. Horák 10 min. + 5 min. a do konce utkání - Stříteský 5 min. a do konce utkání, Bárta, Hruška a Žabka všichni 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3953.

HC Olomouc - HC Slavia Praha 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 11. Vyrůbalík (Marosz, Cibák), 19. Laš (Skrbek, Herman), 22. Skrbek, 54. T. Rachůnek (Diviš) - 9. Bednář (Vlasák), 60. Bednář (Krejčí, Divíšek). Rozhodčí: Kubuš, Baluška (oba SR) - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:5, navíc Valach (Slavia) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 4892.

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň 3:4 (2:0, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 3. Klimek (Polášek, J. Hlinka), 11. Klimek (Réway, K. Pilař), 40. Cingel (Kumstát) - 37. Indrák, 40. Lev (Johnson), 45. Pulpán (Lev, Machovský), 47. J. Sýkora z trest. střílení. Rozhodčí: Hodek, Pavlovič - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Diváci: 5174.

HC Vítkovice Steel - Mountfield Hradec Králové 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Olesz (Čerešňák, Burger), 15. Huna (Svačina, Malec), 60. Stehlík - 20. Kukumberg (P. Mikuš, Slovák). Rozhodčí: Fraňo, Souček - Brejcha, Flegl. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 3815.

HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 12. Písařík (Majdan, Jurčík), 20. Šlégr (Hanzl, Pavlík), 32. Kubát (Ručinský, Hübl), 59. Trávníček - 21. Duda (Harant, Sičák), 40. Vachovec (Flek, Sičák). Rozhodčí: Pešina, Horák - Gerát, Hynek. Vyloučení: 9:9, navíc Skuhravý (K. Vary) 10 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 4895.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Oceláři Třinec 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 5. Rákos (Trončinský, M. Doudera), 38. Polanský (Adamský, Hrňa), 41. Matuš (Hrňa, Orsava), 52. Roth (Klepiš, Polanský). Rozhodčí: Hribik, Oskirko (Rus.) - Pešek, D. Jelínek. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:2. Diváci: 7225.

Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 21. Valský (Filippi), 30. Valský (Filippi), 45. Filippi (Valský), 60. Radivojevič (Filippi) - 3. Burian (Hájek), 9. Burian (Vondráček). Rozhodčí: Lacina, Pešina - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 8:6, navíc Kempný (Brno) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 3366.