Zlín otočil duel se Slavií a zvítězil 4:3

20:04aktualizováno  20:30
ZLÍN/PRAHA - Hokejisté Zlína porazili v předehrávce 27. kola extraligy pražskou Slavii 4:3 a na druhém místě tabulky ztrácejí na vedoucí Plzeň tři body. V ofenzivním utkání se dvěma góly na straně Zlína blýskl Jaroslav Balaštík, za hosty zaznamenal dvě branky Michal Kempný. Domácí rozhodli dvěma zásahy během 44. minuty.

Zlín - Slavia. (Furch) foto: ČTK

Úvodní třetina nabídla oboustranně opatrný hokej se spoustou vyloučených hráčů. První oslabení při trestu Veselého Zlín ubránil, navíc v něm vyslal tvrdou střelu od modré Hamrlík, ale s jeho pokusem si slávistický brankář Furch poradil.

Domácí trnuli v deváté minutě, když za faul na Kučného dostal pětiminutový trest Melenovský a tým následně oslabil i Linhart. Ve třech proti pěti se Zlínští ale bránili jen minutu, neboť delší výhodu hostujícího celku ukončilo Sobotkovo vyloučení.

Zlín - Slavia 4:3

Branky a nahrávky: 31. Urbanec (Čajánek), 34. Balaštík, 44. Balaštík (Köhler, Leška), 44. Holík (F. Čech, Kubiš) - 25. Bednář (V. Sobotka), 32. Kempný (V. Sobotka, Sklenář), 35. Kempný (Bednář). Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 9:10, navíc Melenovský, Linhart - Micka všichni 5 min. a do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3689.

Sestavy: Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Tesařík, Urbanec, Matějíček, Řezníček, od 28. navíc Šenkeřík - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Šlahař, Holík, F. Čech - Okál, Melenovský, Kubiš. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Slavia: Furch - Kadlec, Kučný, Kuboš, Beňovič, Kolařík, Kempný, od 31. navíc Dresler - Bednář, V. Sobotka, Krenželok - Hertl, V. Růžička ml., Sklenář - P. Jelínek, Alinč, Micka - Poletín, Skokan, Stránský. Trenéři: Vladimír Růžička st., Weissmann a Beránek.

Domácí zvládli i následné minutové oslabení tří proti čtyřem. Poté při přečíslení dvou na jednoho zvolil Köhler místo přihrávky Balaštíkovi střelu, které však chyběla přesnost. Ke konci třetiny vykopl domácí gólman Horčička pravým betonem střelu Stránského.

Po změně stran oba týmy značně přiostřily, což vygradovalo boxerskou vložkou mezi Linhartem a Mickou. Oba následně s vyšším trestem putovali předčasně do sprch.

První gól domácí inkasovali paradoxně ve vlastní přesilovce, skóre zápasu otevřel Bednář. Aniž to útočník Slavie tušil, odstartoval divokou přestřelku, která gradovala po polovině utkání.

Zlín nejprve vyrovnal díky premiérové trefě mladíka Urbance, následně vrátil vedení na stranu Slavie Kempný. Při hře ve čtyřech hráčích na obou stranách poslal Balaštík puk mezi Furchovy betony a dezorientovaný brankář Slavie si kotouč sám sklepl do branky, což potvrdil i videorozhodčí.

Netrvalo ale dlouho a druhý gól v zápase zaznamenal Kempný, takže Slavia znovu vedla. V závěru třetiny si Zlín vytvořil tlak a hostující trenéři si proto vyžádali oddechový čas.

V úvodu poslední třetiny Berani rozhodli zápas dvěma slepenými góly, které od sebe dělilo pouhých 25 sekund. Nejprve s návratem slávistického kapitána Kadlece z trestné lavice vyrovnal svým druhým gólem Balaštík. Po Holíkově trefě se pak Zlínští dostali poprvé v zápase do vedení.

Zlín, povzbuzený obratem, hrozil dál, ale střely Čajánka a Köhlera brankář Furch za svá záda nepustil. Závěrečné minuty zápasu sice domácí odehráli v oslabení, ale cennou výhru si vzít nenechali.