Zlín otočil duel s Plzní a vyhoupl se do čela extraligy

21:03aktualizováno  21:12
PLZEŇ - Hokejisté Zlína vyhráli v 51. kole extraligy na ledě Plzně 5:4 a dostali se do čela tabulky. Ještě deset minut před koncem přitom drželi vedení Indiáni, pak si ovšem hosté čtyřmi brankami během necelých pěti minut zajistili tři body. Třemi asistencemi se na velkém zlínském obratu podílel Tomáš Linhart. Plzeň prohrála popáté za sebou.

Zlín. foto: ČTK

Domácí v sestavě postrádali osm hráčů a především absence dvou nejproduktivnějších útočníku Straky s Vlasákem byla citelná. Přesto Západočeši, hrající na tři pětky, mohli jít záhy do vedení. Po přihrávce Kováře zpoza branky ovšem Kratěna nedokázal ani nadvakrát zblízka překonat ležícího gólmana Sedláčka.

Plzeň - Zlín 4:5

Branky a nahrávka: 13. Vampola (Lev), 35. Johnson (Jiří Hanzlík), 39. Jiří Hanzlík (Jan Kovář), 60. Johnson (Jan Kovář) - 24. Čajánek (Honejsek, Tesařík), 48. Balaštík (Hamrlík, Linhart), 51. Leška (Linhart), 51. Honejsek (Veselý, Zámorský), 53. F. Čech (Linhart). Rozhodčí: Šindler, Turčan - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:8, navíc J. Jeřábek (Plzeň) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 5433.

Sestavy: Plzeň: Mazanec - J. Jeřábek, Jiří Hanzlík, Havíř, St. Pierre, Mozík, Boháč (22. Frolo) - Johnson, Vampola, Lev - Kratěna, Jan Kovář, Schleiss - P. Sedláček, Kašpařík, Hollweg - Petruška. Trenéři: Razým, Michal Straka, Špaček a Pejchar.

Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Horák, Kotvan, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, O. Veselý - Okál, Holík, F. Čech - Kubiš, Šlahař, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Důraznější a lépe se pohybující Indiáni pokračovali v dobývání zlínské obrany, nedokázali ale dvakrát využít přečíslení dva na jednoho a v 9. minutě svoji krásnou individuální akci zakončil Vampola střelou pouze do levé tyče. Vše si vynahradil o čtyři minuty později, kdy rychlou dorážkou dokončil důrazný průnik Johnsona do brankoviště a připsal si premiérovou trefu po návratu ze Švédska do Plzně.

Hosté Mazance pořádně ohrozili až na začátku prostřední části. Střelu Balaštíka po přečíslení tři na dva i přesilovkovou teč Honejska ještě dokázal plzeňský gólman zlikvidovat, ve 24. minutě už ale na Čajánkovu dorážku v pokračující početní výhodě zareagovat nemohl.

Poté opět převzali iniciativu domácí, agilní Kratěna však své dvě velké příležitosti neproměnil a před brankou osamocený Johnson vypálil ve 33. minutě nad. Z protiútoku tvrdou střelou z pravého kruhu Čajánek těsně minul Mazancovu branku. Za chvíli udeřilo na druhé straně, když po Hanzlíkově nahození od bočního mantinelu upravil důrazný Johnson na 2:1. V závěru druhé třetiny navíc při přesilovce pět na tři přidal třetí plzeňský gól ranou od modré čáry kapitán Hanzlík.

Vstup do závěrečné dvacetiminutovky si hosté zkomplikovali dvěma nedovolenými zákroky. Oslabení však přečkali a ve 48. minutě udeřili ve vlastní přesilové hře. Hamrlíkovu střelu dokázal mimo Mazancův dosah tečovat Balaštík.

Vrátit dvoubrankové vedení mohl Plzni nekrytý Hollweg, zblízka ale tečoval Johnsonovu přihrávkou vedle. Naopak v 51. minutě překvapil Mazance prudkou střelou z dálky Leška a velký obrat Zlína na 4:3 dokonal o 37 vteřin později zblízka dorážející Honejsek. Zmar viditelně otřesných domácích ještě prohloubil v 53. minutě přesnou střelou zápětím z levého kruhu Čech.

Těsně před koncem sice z otočky snížil na rozdíl jediné branky Johnson, k vyrovnání ale domácím nepomohla ani hra bez brankáře.

Další nedělní výsledky hokejové extraligy

HC Energie Karlovy Vary - HC Mountfield České Budějovice 2:3n (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0) Branky a nahrávky: 8. Koblasa (Skladaný), 26. Skladaný (Koblasa) - 7. Knotek (L. Květoň), 11. Vydarený (Langhammer), rozhodující nájezd Šimánek. Rozhodčí: Kalivoda, Blecha - Bejček, Charvát. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 2665.

HC Vítkovice Steel - Piráti Chomutov 4:3 (0:2, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 23. Svačina (Huna, Sloboda), 30. Burger (J. Káňa, Barinka), 41. Svačina, 47. Huna (Burger, Sloboda) - 1. Důras (Divíšek, Kubinčák), 20. Hřebejk (D. Hruška), 55. Divíšek (D. Hruška, Palin). Rozhodčí: Hribik, A. Jeřábek - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:5, navíc Macháček (Chomutov) 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 5411.

HC Slavia Praha - HC Oceláři Třinec 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 49. Poletín (Holub) - 10. Varaďa (Bonk), 39. M. Růžička (Varaďa, Bonk), 50. Polanský. Rozhodčí: Polák, Lacina - Lhotský, Ondráček. Vyloučení: 9:9, navíc Kadlec a P. Jelínek oba 10 min. a do konce utkání - Rákos 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 4816.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Sparta Praha 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávka: 11. Bartek, 14. Bartek (Benák), 34. V. Kočí (Bartek, Cetkovský), 35. Rolinek (Gawryletz, Starý), 43. Bartek (V. Kočí) - 40. Hovorka (J. Hlinka, Pacovský). Rozhodčí: Pešina, Šír - D. Jelínek, J. Svoboda. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:1. Diváci: 10.065.

HC Verva Litvínov - Rytíři Kladno 2:1n (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 46. Rapáč (R. Pšurný, J. Černý), Lukeš - 55. Valský (P. Hořava). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 5115.

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 2:1n (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 13. Petrovický (T. Svoboda, Jakub Svoboda), rozhodující nájezd T. Svoboda - 26. T. Pospíšil (Výtisk, Vantuch). Rozhodčí: Minář, Mikula - Kostka, Pešek. Vyloučení: 2:6, navíc Holec (Brno) na 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...