Zklamaný gólman Štěpánek po prohře: Čtvrtý gól jsem chytil mohl

22:51
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Česká hokejová reprezentace má za sebou vstup do nové sezony. A úřadujícím světovým šampiónům nevyšel úplně podle představ, na domácím ledě v rámci turnaje EHT Karlaja Cupu podlehli Švédsku 3:4. "Vedli jsme ve třetí třetině 3:1, určitě jsem to měli dohrát lépe," nehledal výmluvy gólman Jakub Štěpánek.

Česko - Švédsko (Jakub Štěpánek). foto: ČTK

Co přesně se při brance na 2:3 stalo?
Vyrazil jsem střelu a jak padal puk, chtěl ho hráč přede mnou trefit ještě ve vzduchu. Jenže přitom trefil moji hlavu. Dostal jsem hokejkou přímo do mřížky. Potom puk někdo dorazil.

ČEŠTÍ MISTŘI SVĚTA vstoupili do sezóny prohrou 3:4 se Švédskem!

Hodně jste se rozčiloval na rozhodčí. Jak reagovali na vaše protesty?
Nijak. Říkal jsem jim to samé co vám. On jenom zakroutil hlavou... Co k tomu mám říct?

Byl to rozhodující moment zápasu?
Nebyl, pořád jsme vedli. Jenže potom jsme šli do tří, a i když jsme se ubránili, nakonec jsme ten gól dostali při klasické přesilovce. To pak musí s psychikou mančaftu něco udělat. Jasně, nemělo by... Mělo to zkrátka dopadnout jinak. Neměli jsme tu teď být se svěšenýma hlavama, ale užívat si s fanoušky.

Mrzí vás to o to víc, že jste předvedli spoustu pěkných momentů?
Já si zachytal slušně. Vedli jsme ve třetí třetině 3:1, určitě jsme to měli dohrát lépe.

Rozhodly o porážce zbytečné fauly?
Byly zbytečné, ale takový je hokej. Samozřejmě bychom je dělat neměly, ale prostě to patří ke hře. Je škoda, že jsme při oslabení inkasovali.

Vyčítáte si nějaký gól? Vítězný švédský vypadal jako laciný...
Určitě... Mohle jsem se více přitlačit víc k tyčce.

Rozhodily vás údery do hlavy?
Ne. To rozhodně. Tu otázku jsem čekal, ale svádět na to nějaký z gólů nebudu.

Jak se vám líbila atmosféra vyprodané českobudějovické arény?
Byli super, musím lidem hodně poděkovat. Povzbuzovali nás až do konce, po zápase byla i děkovačka. Hodně nám pomohli. Bylo příjemné hrát před plnou halou.

Může vás poznamenat obrat Švédů v závěru duelu i pro další průběh turnaje?
Nevím, není to příjemné, ale každý zápas je jiný.