Zklamaný Berdych po vyřazení: Tie-breaky? Vždycky velká loterie

Australian Open

14:42
MELBOURNE (Od našeho zpravodaje) - Na prvním turnaji sezony v Dauhá prohrál po tie-breacích, na tom druhém rovněž. Tentokrát to ale tenistu Tomáše Berdycha mrzelo o to víc: zkrácené hry mu překazily šanci na postup do finále Australian Open. "Takové prohry mě začínají štvát," přiznal na tiskové konferenci.

Zklamaný Tomáš Berdych.

V celém zápase si vypracoval jediný brejkbol. Nevyužil ho. Zato jeho soupeř Stanislas Wawrinka mu v prvním setu podání vzal. "A to byl klíčový moment," tvrdil Berdych po semifinálové porážce 3:6, 7:6 (1), 6:7 (3), 6:7 (4).

V čem byl mezi vámi rozdíl?
Těžko říct. Bylo to opravdu těsné. Dobře jsem podával, dal jsem hodně es. Ale Stanovi lépe vyšly rozhodující chvíle. Připravil jsem si jen jednu šanci ho brejknout, nevyšlo to. Jemu ano, což definitivně rozhodlo zápas.

Jak jste se cítil?
Byl to velmi dobrý zápas, hrál jsem dobře. Stanovili jsme si taktiku postavenou na mých přednostech a tu jsem plnil. Hrál jsem agresivně, útočil jsem na Stana po jeho řezaných bekhendech. Většinu doby to vycházelo, ale nevyšel mi jeden game na podání v prvním setu. To byl klíčový moment celého zápasu. A tie-breaky? To je vždycky velká loterie. On byl dnes šťastnější.

Vybavíte si, kdy jste naposledy hrál takto těsný zápas?
Dal bych hned několik příkladů (na počátku sezony například prohrál s Karlovičem dvakrát 6:7 - pozn. aut.). Už mě podobné prohry moc nebaví, musím na tom zapracovat.

Berdych: Nevyšel mi jeden game v prvním setu, to byl klíčový moment zápasu.

Wawrinka vás vyřadil z grandslamu podruhé za sebou. Jak těžké je s nim bojovat?
Je to hráč, který se za poslední rok nejvíc zlepšil. Spolupráce s trenérem Magnusem Normanem ho posunula na úplně jinou úroveň. Výsledky, které má, za to hovoří.

Letos vás v semifinále nepotkal Djokovič ani Nadal. Mrzí vás prohra o to víc, nebo berete Wawrinku jako stejně těžkého soupeře?
Možná to nějaké lidi napadne, ale kdo se o tenis zajímá víc a rozumí mu, je mu jasné, že Wawrinka není o nic lehčí soupeř. Přeju mu, aby ve finále uspěl, aby ukázal, že může vyhrát někdo jiný, než to bývá obvykle.