Žižkov překvapil favorizované Bohemians 1905. Zvítězil 2:0

21:10
PRAHA - Fotbalisté Bohemians 1905 nevyužili šanci výrazněji se přiblížit k návratu do nejvyšší soutěže. Vedoucí tým druhé ligy ve 28. kole prohrál v malém pražském derby na Žižkově 0:2 a má stále devítibodový náskok na třetí Sokolov, který ho může snížit ve středečním duelu s poslední Opavou.

Hráči Žižkova oslavují branku foto: MAFRA / Tomáš Krist

Žižkov - Bohemians 1905 2:0

Branky: 6. Kalod, 16. vlastní Jindřišek. Rozhodčí: Lerch - Gallo, Pochýlý. ŽK: Kalod, Mareš, Zapalač - Moravec, Nerad. Diváci: 3482.

Žižkov: Boháč - Šťastný (76. Kiidron), Bodeček, Besta, Dressler - Karaduz (71. Málek) - Bartl, Kotyza, Mareš, Zapalač - Kalod (46. Surynek). Trenér: Favarin.

Bohemians 1905: Havránek - Růžička, Cseh, Šmíd, Štochl - Moravec, Jindřišek, Rada, Budínský, Bartek (64. Bálek) - Jirouš (57. Nerad). Trenér: Weber.

"Klokani" prohráli poprvé po sedmi zápasech, Viktoria si naopak připsala druhou jarní výhru a v neúplné tabulce poskočila na šesté místo. Ve středu si tak může postup do první ligy zajistit jen o skóre druhé Znojmo v případě výhry v Čáslavi.

Žižkov začal na svém stadionu lépe a už v šesté minutě šel do vedení díky tvrdé hlavičce Kaloda. Domácí zaskočenou "Bohemku" přehrávali a za dalších deset minut přidali druhý zásah, když si Kotyzův centr smolně srazil do vlastní branky Jindřišek.

Bohemians si za chvíli vypracovali výbornou šanci na snížení. Štochl našel ideální přihrávkou volného Jirouše, který však z malého pokutového území neuvěřitelně minul. Těsně před pauzou pak domácí branku jen těsně minuli Štochl s Jindřiškem.

Hosté měli převahu i ve druhém poločase, ale v koncovce jim chyběla přesnost. V 66. minutě se po trestném kopu zavěsil do vzduchu Budínský, ale hlavou přestřelil, podobně se svojí šancí naložil i Rada a další pokusy zlikvidoval gólman Viktorie Boháč. Žižkov tak před téměř třemi a půl tisíci diváky náskok uhájil a se svým rivalem neprohrál potřetí za sebou.