Žižkov válčí o záchranu. Otočil zápas s Bohemians

22:16
PRAHA - Fotbalisté posledního Žižkova otočili v předehrávce 23. kola první fotbalové ligy zápas s Bohemians 1905 a po vítězství 2:1 v malém pražském derby si zachovali naději na záchranu.

Zleva Daniel Bartl ze Žižkova a Jan Moravec z Bohemians foto: ČTK

"Klokani" prodloužili sérii bez vítězství na čtrnáct zápasů a zůstávají třináctí, Viktoria vyhrála podruhé za sebou a na nesestupové pozice ztrácí tři body. Domácí poslal do vedení po půl hodině hry Martin Cseh, v druhém poločase otočili zápas Richard Kalod a Jiří Valenta brankou v 86. minutě.

Bohemians - Žižkov 1:2

Branky: 33. Cseh - 62. Kalod, 86. Valenta. Rozhodčí: K. Hrubeš - T. Kovařík, Handlíř. ŽK: Bartek, Jindřišek - Sloboda, Valenta, Kropík. Diváci: 2558.

Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek (87. Orolín), Lukáš, Cseh, Bartek - Moravec, Budínský, Abraham, Borek, Kraják (90. Vyhnal) - Hartig (67. Kaufman). Trenér: Weber.

Žižkov: Kolář - Bartl, Kiidron, Kropík, Slodowy - Sivrič (90. Nakamura), Kotyza (85. Tenno), Sloboda, Valenta, Milosavljev - Jurčo (53. Kalod). Trenér: Nádvorník.

V úvodu "záchranářského" souboje byla v Edenu nejčastěji slyšet píšťalka rozhodčího, který trestal časté nedovolené zákroky na obou stranách. Od dvacáté minuty pak začali dominovat domácí hráči. Nejprve po odraženém míči z malého vápna minul Borek, krátce po něm netrefil Kolářovu branku po tečované ráně ani Bartek.

Ve 33. minutě se už aktivní Bohemians dočkali. Dlouhý míč z Budínského standardky se dostal až na zadní tyč k opuštěnému Csehovi a slovenský stoper si hlavou připsal první ligový gól v kariéře.

Pět minut po přestávce mohli domácí náskok zdvojnásobit. Kraják postupoval z úhlu sám na Koláře, ale žižkovský gólman snížil úhel a zachránil naději svému celku. Ten v 54. minutě zahrozil po střele Sivriče, kterou brankář Sňozík vyrazil na roh. Kapitán Bohemians pak jen sledoval, jak Valentův tečovaný pokus letí těsně vedle tyčky.

Žižkov povedenou pasáž korunoval po hodině hry vyrovnávacím gólem. Střídající útočník Kalod zužitkoval hlavou Slobodův centr a skóroval po devíti minutách na hřišti.

Domácím mohl v 70. minutě vrátit vedení další náhradník Kaufman, ale jeho tvrdou ránu z výborné pozice zblokovala obrana Viktorie. Také Borkovu hlavičku tečovala mimo hostující defenziva. Žižkov pak rozhodl o vítězství až v úplném závěru. Dvacet metrů před brankou se k míči dostal záložník Valenta a střelou do horního růžku nedal Sňozíkovi šanci. Žižkov tak navázal na poslední domácí výhru nad Jabloncem a poprvé v sezoně zvítězil také mimo svůj stadion.