Mizerný Žižkov se přibližuje sestupu. Padli i Bohemians

12:36
PRAHA - Fotbalisté posledního Žižkova podlehli v 18. kole první ligy Mladé Boleslavi na svém hřišti 1:2 a poosmé za sebou v nejvyšší soutěži prohráli. Viktorii sice poslal do vedení už v první minutě Matej Sivrič, ale v poslední minutě první půle vyrovnal Jasmin Ščuk a po změně stran otočil výsledek Ondřej Kúdela.

Hlavičkují Ondřej Zahustel z Boleslavi a brankář Žižkova Martin Ticháček foto: ČTK

Žižkov ztrácí na nesestupové příčky čtyři body, Boleslav v neúplné tabulce přeskočila třetí Plzeň. Obhájce titulu má však k dobru dnešní duel s Duklou.

V první minutě hráči Viktorie Žižkov slavit vedení, ze zápasu ale nakonec odešli poraženi

Domácí hráči ligového nováčka vstoupili do utkání výborně a už v první minutě se ujali vedení. Po levé straně utekl Bálek, přihrál volnému Sivričovi a ten z úhlu prostřelil brankáře Millera. Chorvatský ofenzivní hráč si připsal premiérovou branku v sezoně.

V 9. minutě se dostali ke slovu hosté, ale Chramostovu přízemní střelu zneškodnil brankář Ticháček. Aktivnější ale byli Pražané a podnikali rychlé průniky, na levé straně několikrát zahrozil aktivní Milosavljev.

Žižkov - Mladá Boleslav 1:2

Branky: 1. Sivrič - 45. Ščuk, 70. Kúdela.

Rozhodčí: Příhoda - Peřina, Pilný. ŽK: Sloboda, Hílek, Valenta, Bartl - Ščuk, Dimitrovski. Diváci: 1856.

Nepřesnosti ve finální fázi však stály Žižkov pojišťovací branku a Boleslavi se podařilo z posledního útoku prvního poločasu vyrovnat. Dlouhý míč do pokutového území se odrazil ke Ščukovi a bosenský záložník akci zakončil tvrdou střelou.

Po přestávce měly slibné šance oba celky. V 65. minutě běžel sám na domácí branku Chramosta, ale nepřesnou střelou pouze nechal vyniknout gólmana Ticháčka. Za okamžik se dostal na druhé straně ještě do lepší pozice Sivrič, ale těsně přestřelil.

V 70. minutě se už ale dostala Boleslav do vedení po minele Bartla, který nechtěně přihrál volnému Kúdelovi a záložník nadvakrát propálil domácí obranu. V závěru mohl Žižkov vyrovnat, ale Kotyzův centr minul v dobré pozici Bálek.

DALŠÍ NEDĚLNÍ ZÁPASY

Dynamo České Budějovice - Bohemians 1905 3:1 (2:0)
Branky
: 3. a 77. Klesa, 24. Ondrášek - 88. Vyhnal. Rozhodčí: Drábek - Santarius, Slavík. ŽK: Machovec, Klesa, Němec - Borek, Moravec, Lukáš, Šumský. Diváci: 3682.