Koukalová opět triumfovala. Sprint v Oberhofu ovládla o 21 sekund

13:45aktualizováno  15:06
OBERHOF - To je forma jako hrom. Po triumfu v posledním závodě Světového poháru v Novém Městě na Moravě ovládla Gabriela Koukalová i úvodní závod v novém roce v německém Oberhofu, když triumfovala ve sprintu na 7,5 kilometrů. Závod jste mohli sledovat v naší online reportáži.

Gabriela Koukalová patřila mezi nejzářivější hvězdy českého biatlonu. foto: ČTK/AP

Biatlonista Šlesingr skončil ve sprintu v Oberhofu druhý, porazil ho jen Eberhard

Koukalová, která vstoupila do intervalového závodu v sedmistupňovém mrazu jako první, vyhrála s náskokem více než 21 sekund na Finku Kaisu Mäkäräinenovou, třetí Francouzka Marie Dorinová Habertová ztratila 24 sekund.

Svůj náskok si Koukalová navíc přinese do sobotní stíhačky na 10 kilometrů. Pokud navíc vyhraje i ji, dostane se do čela pořadí SP před Němku Lauru Dahlmeierovou, která si dává pauzu a v Oberhofu chybí.

Úřadující šampionka Světového poháru vyhrála potřetí v sezoně, před triumfem v závodě s hromadným startem v Novém Městě na Moravě ovládla v úvodu sezony v Östersundu stíhačku.

ONLINE reportáž ze závodu sledujte ZDE

Ve sprintu se radovala z prvenství poprvé od loňského února, kdy uspěla v americkém Presque Isle.

„Gábina předvedla perfektní výkon. Trošku nás napínala vleže, kde zůstala poměrně dlouho, ale rány si pohlídala, což bylo důležité,“ řekl v rozhovoru pro Českou televizi trenér české ženské reprezentace Zdeněk Vítek.

„Navíc se jí dařilo i v běhu, když zajela druhý nejrychlejší čas za suverénní Finkou Mäkäräinenovou, což je také vynikající zpráva,“ dodal.

Gabriela Koukalová na střelnici
Gabriela Koukalová s medailí za vítězství v Novém Městě

Koukalová tak navázala na úspěch Michala Šlesingra, který ve čtvrtečním sprintu mužů skončil v Oberhofu druhý. V Oberhofu se přitom dosud nikdy v individuálních závodech na medailové pozice neprosadila, dosáhla tam nejvýš na šesté místo.

Do stíhacího závodu ze čtyř českých reprezentantek na startu postoupila už jen 42. Eva Puskarčíková. Lucie Charvátová byla 75. a Jessica Jislová 77. V Oberhofu chybí Veronika Vítková, která o Vánocích prodělala chřipku a teprve se vrací k tréninku.

Poprvé po téměř dvouleté pauze závodila Darja Domračevová. Běloruská trojnásobná olympijská vítězka udělala v první soutěži po mateřské dovolené dvě chyby na střelnici a obsadila 37. místo.

Výsledky sprintu:

1. Koukalová 22:28,5 (0 trest. okruhů), 2. Mäkäräinenová (Fin.) -21,3 (2), 3. Dorinová-Habertová -24,0 (0), 4. Chevalierová (obě Fr.) -30,6 (0), 5. Hammerschmidtová (Něm.) -35,9 (0), 6. Wiererová (It.) -46,8 (0), 7. Pidhrušná (Ukr.) -51,3 (0), 8. Gwizdoňová (Pol.) -56,4 (0), 9. Aymonierová (Fr.) -1:02,5 (2), 10. Sloofová (Švéd.) -1:12,9 (0), ...42. Puskarčíková -2:10,2 (2), 75. Charvátová -3:56,2 (6), 77. Jislová -4:00,3 (4).