Češi i přes zlepšený výkon padli s Kanadou, šance na ale postup žije

16:01aktualizováno  22:24
STOCKHOLM - Čeští hokejisté prohráli i přes zlepšený výkon ve svém předposledním zápase v základní skupině mistrovství světa ve Stockholmu s Kanadou 1:2. Ve hře o postup do čtvrtfinále je udržela výhra Švýcarů nad Norskem. Právě s ním si to v úterním vzájemeném utkání rozdají o postup ze skupiny.

Kanaďané slaví gól do české sítě. foto: Reuters

Ohlasy po utkání

Český tým vstoupil do utkání proti favorizované Kanadě aktivně a od první minuty se nesoustředil jen na obranu. Ve 4. minutě si ale soupeř vytvořil hned dvě velké šance. Nejprve vyzkoušel Pavelcovu pozornost Ladd, poté po přečíslení dva na jednoho Giroux.

Otevřít skóre mohl Vrbata, ale jako první se prosadili Kanaďané. Při Voráčkově trestu lehce tečoval střelu Erica Staala Simmonds a zámořští hráči vedli. Češi následně svoji přesilovku nevyužili, ale v 18. minutě vyrovnali. Hanzalovu střelu pohotově dorazil Koukal.

JEDINÝ ČESKÝ GÓL. Koukal doráží puk za Smitha a vyrovnává na 1:1.

Vzápětí mohl posunout svůj tým do vedení Hertl, Smitha ale ze samostatného nájezdu nepřekonal. Na začátku druhé části se do slibné pozice dostal Kovář, ale nepodařilo se mu ideálně zakončit stejně jako poté Hertlovi po Voráčkově přihrávce. Šance ale měli i Kanaďané, po Girouxově akci trefil Stamkos boční tyč.

On-line reportáž ZDE

Ve 27. minutě dostal za faul na Irgla pětiminutový trest Scheen, ale Češi nabídnutou výhodu nevyužili. Navíc ji zkrátilo Hanzalovo vyloučení. Druhá polovina prostřední třetiny byla celá poznamenaná vyloučeními, ani jeden z týmů se ale proti bránící čtveřici neprosadil. Nejblíže druhé branky byl Stamkos.

Potřetí se stav skóre změnil až ve 47. minutě, kdy Skinner projel celé hřiště, objel českou branku a překonal Pavelce, který se nestihl přesunout k druhé tyčce. Přiblížit Kanadu k výhře mohl Schultz, ale neuspěl stejně jako na druhé straně Nakládal. Šanci na vyrovnání v závěru poznamenalo vyloučení Šmída. Vytoužený bod Češi nezískali ani v power play.

Kanada - ČR 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 12. Simmonds (E. Staal, Robidas), 47. Skinner (Smith) - 18. Koukal (Hanzal, Hejda). Rozhodčí: Morg. Johansson, Vinnerborg (oba Švéd.) - Schrader (Něm.), Suominen (Fin.). Vyloučení: 2:7, navíc Scheen (Kan.) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 6117.

Kanada: Smith - Schenn, Campbell, Robidas, Hamhuis, Schultz, Harrison, Brodie, Dillon - Simmonds, E. Staal, Read - Ladd, Giroux, Stamkos - Eberle, Duchene, Hall - O'Reilly, Skinner, J. Staal. Trenér: Lindy Ruff.

Česko: Pavelec - Z. Michálek, Šmíd, Hejda, Nakládal, Čáslava, Kutlák - Voráček, Hertl, Hudler - Irgl, Novotný, Hubáček - Fleischmann, Jan Kovář, Tlustý - Vrbata, Hanzal, Koukal. Trenér: Alois Hadamczik.

Anketa

Oznámkujte výkon českých hokejistů v utkání MS, ve kterém prohráli s Kanadou 1:2.