Výborně. Berdych se Štěpánkem přiblížili Česko k finále

Davis Cup

17:32aktualizováno  22:19
BUENOS AIRES - České tenisty dělí bod od postupu do finále Davisova poháru. Tomáš Berdych s Radkem Štěpánkem dnes porazili ve čtyřhře pár Carlos Berlocq, Eduardo Schwank 6:3, 6:4 a 6:3 a dostali výběr kapitána Jaroslava Navrátila v semifinále soutěže v Buenos Aires do vedení nad Argentinou 2:1 na zápasy.

Tomáš Berdych (vlevo) a Radek Štěpánek foto: Reuters

"Výsledek ukazuje snadný zápas, ale jednoduchý zas tolik nebyl. Soupeři sice hráli poprvé spolu, ale nebylo to lehké. My jsme od prvního míče ukázali, že jsme zkušený daviscupový pár," řekl Štěpánek v rozhovoru na kurtu.

Semifinále Davis Cupu

Del Potro - Štěpánek 3:0 (6:4,6:4,6:2)

Mónaco- Berdych 2:3 (1:6,6:4,6:1,4:6,4:6)

Berlocq, Schwank - Berdych, Štěpánek 0:3 (3:6, 4:6, 3:6)

Přidat třetí postupový bod může v první nedělní dvouhře Berdych, jehož soupeřem bude Juan Martín del Potro. Po nich nastoupí Štěpánek a Juan Mónaco. V pátečních dvouhrách prohrál Štěpánek s Del Potrem a Berdych porazil Mónaka. "Jsem nadšený, že po čtyřhře vedeme, přesně takhle jsme si to představovali a v neděli nás čekají dva dlouhé a náročné zápasy," řekl kapitán Navrátil.

"Ještě jsme nepostoupili, je to daleko a bude jedno, kdo přinese třetí bod," řekl Berdych.

Berdych se Štěpánkem v deblu lépe returnovali, ale při podání Berlocqa využili v "nekonečné" patnáctiminutové třetí hře až osmý brejkbol a vzali Argentincům poprvé servis. Vzápětí bojoval o servis Berdych, ale podání si podržel a po 42 minutách Češi vedli 3:1. Druhý brejk přidali v závěru sady a po hodině šli do vedení.

Ve druhém setu si Štěpánek ztratil dvakrát podání, ale Berdych svého parťáka podržel výbornými údery - lobem, prohozem či returnem - a byl strůjcem úspěchu. Češi sice ztratili vedení 4:1, ale v desáté hře čistou hrou ukončili set.

Precizně hrající česká dvojice se uklidnila dalším brejkem a vedením 3:0 ve třetí sadě. Štěpánek si konečně podržel podání a výhra se rychle přiblížila. Důležitý druhý bod v semifinále získali čeští hráči za dvě a půl hodiny a ušetřili síly na neděli. Jedenáctou společnou výhrou v daviscupové čtyřhře se Berdych a Štěpánek (11:1) dotáhli v českých tabulkách na pár Vladimír Černík, Jaroslav Drobný (11:2).

Finále Davisova poháru si tenisté zahráli před třemi lety, kdy porazili Argentinu ve čtvrtfinále, ale v boji o titul pak prohráli se Španěly.

Jediný titul získalo někdejší Československo v roce 1980 a tehdy vyhrálo semifinále v Argentině.