Berdych udolal Tsongu. Na Turnaji mistrů drží šanci na postup

Davis Cup

20:31
LONDÝN - Český tenista Tomáš Berdych si připsal na Turnaji mistrů v Londýně první výhru. Francouze Jo-Wilfrieda Tsongu porazil 7:5, 3:6, 6:1 a udržel si šanci na postup do semifinále. V posledním utkání skupiny A ho čeká světová jednička Novak Djokovič ze Srbska. Ten v dnešním úvodním duelu této skupiny udolal 4:6, 6:3 a 7:5 Brita Andyho Murrayho a připsal si druhou výhru.

Český tenista Tomáš Berdych foto: Reuters

Berdych podobně jako v pondělí proti Murraymu vstoupil do zápasu dobře. Při svém podání byl suverénní a v sedmém gamu se dostal ke třem brejkbolům, které však nevyužil. Český daviscupový reprezentant díky výbornému pohybu a dobré defenzivě působil jistějším dojmem. Tsonga, jehož nejsilnějším úderem je forhend, ho paradoxně trápil především bekhendem po čáře.

Za stavu 5:5 se Berdych znovu dočkal vedení 40:15 na returnu. Tentokrát mu Tsonga pomohl pokaženým forhendem a český hráč pak při svém podání potvrdil zisk úvodní sady.

Francouzský tenista v druhém setu začal mnohem více riskovat. Agresivní hra na returnu mu přinesla brejk ve čtvrté hře a vedení 4:1. Za stavu 5:3 pak dvojchybou nabídl Berdychovi šanci manko smazat, ale vzápětí mu ji esem z druhého podání sebral. Další eso pak rozhodlo o Tsongově výhře 6:3 v druhé sadě a pokračování duelu.

V první hře rozhodující sady udělal český tenista několik laciných chyb a nabídl soupeři dva brejkboly, ale zkoncentroval se a hrozbu ztráty podání odvrátil. Tsonga ještě srovnal na 1:1, jenže pak neudržel výkonnost z druhého setu a znovu především z forhendu chyboval.

Berdych toho dokonale využil, začal kralovat na kurtu a pěti získanými hrami za sebou ukončil zápas. Tohoto francouzského tenistu tak porazil i v třetím vzájemném utkání za poslední měsíc.