Zázrak. Diváci na Old Trafford vestoje tleskali neoblíbenému Van Gaalovi

12:00
MANCHESTER/PRAHA - Nemohli ho ani vystát, kritizovali ho za jeho defenzivní styl fotbalu a za to, že se hádal s novináři. Teď se však dočkal Louis van Gaal satisfakce. Po úterní domácí výhře 3:0 v Premier League nad Stoke jemu a celému týmu tleskali diváci na Old Trafford vestoje.

Louis van Gaal po zápase pozdravil spokojené diváky foto: Reuters

Čech nehází flintu do žita. ‚Ztratili jsme sice body, titul je ale stále blízko‘

Už v pátečním zápase FA Cupu na hřišti Derby předvedli Red Devils výkon jak za starých časů a výhra 3:1 alespoň na okamžik zažehnala hněv fandů na nizozemského kouče.

Ten si po domácí prohře 0:1 se Southamptonem z minulého víkendu poštval fanoušky proti sobě tím, že prohlásil, že za všechno špatné mohou novináři, kteří vytvářejí na hráče příliš velký tlak.

Proti Stoke však nastoupil Van Gaalův tým jako vyměněný. Už ve 14. minutě se po protiútoku trefil hlavou Jesse Lingard, o devět minut později zakončil další rychlý brejk parádní střelou Anthony Martial.

V 53. minutě pak svou dobrou aktuální formu potvrdil gólem do odkryté brány Wayne Rooney, který se trefil posedmé z posledních sedmi duelů.

„Teď jsem konečně šťastný trenér. Vstřelili jsme krásné góly, všechny po fantastických herních situacích, což se mi vždycky líbí,“ rozplýval se po zápase Van Gaal.

„Navíc jsme ve druhém poločase zcela kontrolovali hru. Nepovolili jsme Stoke jedinou šanci. A to je co říct, protože všem ostatním týmům dělají jeho hráči velké problémy,“ doplnil.

Fotbalisté Manchesteru United v čele s Davidem de Geou se radují z výhry nad...
Louis van Gaal (vlevo) a Ryan Giggs se radují z výhry nad Liverpoolem

Nejvíce pochválil Van Gaal španělského záložníka Juana Matu, který založil všechny gólové akce.

„Přesně takovou hru si od něj představuju. Jestli takhle bude pokračovat, mají se ještě všichni na co těšit,“ věří nizozemský stratég.