Zase bez medaile. Výškař Bába skončil čtvrtý

12:56aktualizováno  13:57
TEGU - Na šampionátu v atletice pro něj nastal den D. Výškař Jaroslav Bába svou historicky první medaili z mistrovství světa ovšem ani tentokrát nevybojoval. 232 centimetrů zdolaných na první pokus mu vyneslo "jen" čtvrtou příčku.

Výškař Jaroslav Bába foto: Reuters

Během finále přeskočil postupně 225 centimetrů, 229 cm na třetí pokus a 232 napoprvé. Laťku ve stejné výšce zdolal i v úterní kvalifikaci, čímž vyrovnal svůj nejlepší letošní výkon.

Další postupná výška 235 cm už ale byla nad jeho síly. Pro českého atleta to znamená, že i na letošním mistrovství světa, byť jde o jeho nejlepší umístění, skončí pod medailovými pozicemi.

"To je nejhorší umístění pro sportovce. Je to strašně blízko, přitom to je od medaile strašně daleko. Je tam velký rozdíl a mě to moc mrzí, že jsem tu medaili nezískal. Ten výkon je dobrý, ale prohrál jsem si to sám, že jsem 229 cm nedal napoprvé," prohlásil Bába, bronzový medailista z OH 2004 v Aténách.

O zlato si to na 237 centimetrech rozdali Američan Jesse Williams a Rus Alexej Dmitrik. Šťastnější byl nakonec reprezentant Spojených států, v jehož prospěch rozhodl lepší zápis z předchozích skoků, neboť stejně jako stříbrný Dmitrik na závěrečné výšce třikrát selhal. Bronz získal Trevor Barry z Baham.