UEFA nechce trpět výtržnosti fanoušků. Šílený duel v Černé Hoře kontumovala

19:11aktualizováno  19:26
NYON - Evropská fotbalová unie UEFA kontumovala zápas kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2016 v Černé Hoře 3:0 ve prospěch Ruska. Duel skupiny G se 27. března kvůli výtržnostem diváků nedohrál, poprvé byl přerušen už ve 2. minutě, kdy hostujícího brankáře Igora Akinfejeva trefila do hlavy světlice.

Fanoušci v Černé Hoře tropili nepřístojnosti foto: Reuters

Černá Hora navíc musí z rozhodnutí Kontrolní, etické a disciplinární komise UEFA sehrát příští dva domácí zápasy bez diváků. Rovněž musí zaplatit pokutu 50.000 dolarů (asi 1,3 milionu korun).

Šílenství na fotbale. Černohorci zasypali Rusy pyrotechnikou

Rozhodčí utkání v Podgorici předčasně ukončil za bezbrankového stavu v 67. minutě, kdy ruského fotbalistu Dmitrije Kombarova trefil při strkanici hráčů u postranní čáry předmět hozený z hlediště a mezi tábory fanoušků vypukly nepokoje.

Akinfejev utrpěl na začátku zápasu při zásahu světlicí otřes a popáleniny na krku a musel střídat. Po tomto incidentu sudí zápas zhruba na půl hodiny přerušil. Se zpožděním začal i druhý poločas, protože policie řešila potyčky mezi diváky.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...