Zakopalová zdolala v Šen-čenu Bartoliovou a je v semifinále

13:19aktualizováno  15:20
ŠEN-ČEN - Tenistka Klára Zakopalová porazila v čínském Šen-čenu turnajovou dvojku Marion Bartoliovou z Francie 6:3, 6:2 a postoupila do semifinále. Díky tomu si nejspíše v pondělním vydání vylepší devět let staré žebříčkové maximum, kterým je dosud 27. pozice z roku 2006.

Klára Zakopalová foto: Reuters

Soupeřkou třicetileté Zakopalové v duelu o finále bude Rumunka Monica Nicolescuová, s kterou se dosud na okruhu WTA neutkala. Druhou semifinálovou dvojici tvoří nejvýše nasazená Li Na a další čínská tenistka Šuaj Pcheng.

Zakopalová měla v utkání s Bartoliovou pomalý začátek a prohrávala 1:3. Následně ale díky agresivní hře získala šest her v řadě, otočila vývoj první sady a přes další ztrátu podání dominovala i druhému setu. Vyhrála za hodinu a 11 minut.

Dvacítka není pro Zakopalovou nereálná

"Výsledek vypadá dost jednoduše, ale musela jsem bojovat o každý míč. Je skvělé začít rok minimálně účastí v semifinále," řekla Zakopalová na kurtu.

Pražská rodačka Zakopalová je aktuálně v žebříčku na 28. místě a za semifinále má jistých 130 bodů. Minulou sezonu začala v lednu třemi porážkami, a proto by se měla nyní v žebříčku WTA posunout přibližně o čtyři místa. Po loňské úspěšné sezoně myslí letos i na elitní dvacítku. "Není nereálná," řekla Zakopalová.