Zakopalová zaskočila Slovenku Cibulkovou

Roland Garros

14:16aktualizováno  21:45
LONDÝN - Tenistka Klára Zakopalová potvrdila formu z posledních týdnů a postoupila ve Wimbledonu do druhého kola. Na trávě v All England Clubu ji nezastavila ani třináctá nasazená a loňská čtvrtfinalistka Dominika Cibulková ze Slovenka, kterou česká hráčka porazila 6:4 a 6:1.

Klára Zakopalová foto: ČTK

Se soutěží se rozloučila Petra Cetkovská, která prohrála v 2. kole s Američankou Sloane Stephensovou 6:7, 6:4 a 3:6 a neobhájí body za loňské osmifinále. Vypadla i Andrea Hlaváčková po prohře s Belgičankou Kim Clijstersovou 3:6 a 3:6.

Svůj zápas rozehrál třiatřicetiletý Radek Štěpánek. Nad 124. hráčem světa Benjaminem Beckerem z Německa vyhrál první set 6:2, ve druhém přišel o rychlý brejk a za stavu 5:6 byl zápas kvůli tmě přerušen. Dohrávat se bude ve čtvrtek.

Třicetiletá Zakopalová před cestou do Londýna hrála semifinále na trávě v Eastbourne a předtím vypadla v osmifinále antukového Roland Garros, kde jako jediná v turnaji vzala set pozdější vítězce Rusce Marii Šarapovové.

Zakopalová mohla Cibulkové uštědřit ve druhé sadě i potupného "kanára", ale za stavu 5:0 a 40:0 při svém podání nevyužila tři mečboly. Vzápětí vzala Slovence posedmé v zápase servis a poprvé v kariéře ji porazila.

Klára Zakopalová a Dominika Cibulková

"Nečekala jsem, že to bude tak snadné. Spíš jsem si myslela, že to bude boj na tři sety, a tohle mě příjemně překvapilo," řekla Zakopalová. "První set jsem, naštěstí teda, ukončila esem. Hecla jsem se, povzbudilo mě to a ona byla dole," uvedla.

Příští soupeřkou Zakopalové bude Běloruska Olga Govorcovová (95. na žebříčku WTA), ve čtvrtém kole může narazit na obhájkyni titulu Petru Kvitovou.

Hlaváčkové se splnilo přání, zahrát si s Clijstersovou, a navíc k utkání s bývalou světovou jedničkou nastoupila na centrkurt. Pod zataženou střechou svěřenkyně kouče Tomáše Petery dobře podávala, dala čtyři esa, ale s úderově jistější a razantnější favoritkou přesto ztratila podání jednou v prvním a dvakrát ve druhém setu. Sama se nedostala ani k jednomu brejkbolu a prohrála za hodinu a pět minut.

"Je to každýho sen hrát na centráku ve Wimbledonu a větší sen by bylo asi vyhrát, ale Kim byla v super formě. Hrála opravdu dobře a pokud zůstane zdravá, tak se bude v zápasech zlepšovat, a to bude hodně nebezpečný," řekla Hlaváčková.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...