Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Vyřadil Nadala, v dalším kole ale Rosol skočil

Roland Garros

14:13aktualizováno  16:29
LONDÝN - Tenistka Petra Kvitová pokračuje úspěšně v cestě za obhajobou titulu ve Wimbledonu. Loňská královna londýnské trávy ve třetím kole porazila Američanku Varvaru Lepchenkovou jasně 6:1, 6:0 a v boji o čtvrtfinále se střetne s Franceskou Schiavoneovou. Italka nedovolila české osmifinále, jelikož vyřadila Kláru Zakopalovou po výhře 6:0 a 6:4.

Lukáš Rosol foto: Reuters

Lukáš Rosol nenavázal na senzační vítězství nad Španělem Rafaelem Nadalem a s Němcem Philippem Kohlschreiberem prohrál 2:6, 3:6 a 6:7. Při své premiéře v hlavní soutěži Wimbledonu tak šestadacetiletý Rosol skončil ve třetím kole.

Dvaadvacetiletá Kvitová porazila Lepchenkovou bez problémů na pařížské antuce a i na trávě utkání zcela dominovala. Čtvrtá nasazená tradičně tlačila z returnu a opírala se o forhend, kterým Američanku dostávala do úzkých a posílala míče k lajnám. Na kurtu číslo jedna Kvitové stačilo k postupu do 4. kola třiapadesát minut.

"Cítím se s každým zápasem lépe a kvůli nervům je třetí zápas mnohem lepší než první. Jsem ráda a spokojená, jak jsem hrála," řekla Kvitová v televizi. Česká hvězda udělala proti Lepchenkové pouze deset chyb. "Hraju agresivně a chyby se budou v mé hře vždycky objevovat a je samozřejmě skvělé, když jich je co nejméně," dodala.

Se Schiavoneovou hrála Kvitová třikrát a dvakrát zvítězila. Oba vyhrané zápasy zvládla letos; poprvé ve Stuttgartu a podruhé v Ostravě při Fed Cupu.

Zakopalová zápas se Schiavoneovou špatně začala, v prvním setu udělala dvanáct chyb, získala jen sedm výměn a za dvaadvacet minut ji zazpíval "kanár". "Zvykala jsem si na její hru, pořád hrála čopy, lifty a ve větru to bylo těžké. Nemohla jsem se dostat do rytmu a to byl základ, proč mi to tak uteklo," komentovala Zakopalová úvodní set.

Zakopalovou mrzel sporný aut

Ve druhé sadě se zlepšila, ale za celý zápas neměla proti předloňské vítězce Roland Garros brejkbol. "Nebylo to o hezkém tenisu, ale o tom, jak se s tím kdo vyrovná psychicky a ona to zvládla líp. Já jsem se necítila dobře, nehrála jsem dobře, soupeřka mi neseděla. Prostě mi nic nevyšlo," klopila Zakopalová oči.

Druhý set rozhodla sedmá hra, v níž pražská rodačka počtvrté v utkání přišla o podání. Předcházel tomu sporný moment. Za stavu 30:30 zahlásil lajnový rozhodčí aut, ale hlavní Kader Nouni nechal výměnu opakovat. Místo výhody pro Češku byl brejkbol, který ještě odvrátila, ale při druhém už o servis přišla. "Jsem přesvědčená, že to byl aut, mrzelo mě to, ale vymlouvat se na to nebudu," řekla Zakopalová.