Zakopalová Paříž neovládne. Vypadla v semifinále

16:39aktualizováno  19:05
PAŘÍŽ - Česká tenistka Klára Zakopalová si v Paříži o titul nezahraje. V semifinále prohrála s domácí turnajovou dvojkou Marion Bartoliovou 6:7 a 0:6. Francouzská hráčka se v nedělním finále utká s Angelique Kerberovou z Německa, která porazila Belgičanku Yaninu Wickmayerovou 6:7, 6:3, 6:4.

Klára Zakopalová foto: Reuters

Devětadvacetiletá Zakopalová v první sadě nevyužila vedení 5:2 a promarnila dva setboly. Bartoliová si poté vynutila tie-break, v něm se díky nevynuceným chybám soupeřky ujala vedení 5:1 a dotáhla ho k vítězství. Ve druhém setu už 51. hráčka žebříčku Zakopalová nedokázala světové sedmičce vzdorovat a neuhrála jediný game.

"Na začátku měla několik skvělých úderů. Kdyby tak hrála celá zápas, neměla bych šanci," řekla po utkání Bartoliová, která usiluje o osmý titul v kariéře. "Říkala jsem si, že takhle nemůže hrát donekonečna a podařilo se mi tu bouřku ustát. Když jsem pak vyhrála první set, bylo to pro ni už hodně těžké," dodala.

Bartoliová otočila v Paříži nepříznivý vývoj zápasu podruhé za sebou. Ve čtvrtfinále s Italkou Robertou Vinciovou prohrávala po ztrátě úvodní sady ve druhém setu 1:4 a ve třetím 2:5, oba však dokázala vyhrát a díky tomu postoupit.

Výsledky tenisového turnaje žen v Paříži

Tenisový turnaj žen v Paříži (tvrdý povrch, dotace 637.000 dolarů): Dvouhra - semifinále:
Bartoliová (2-Fr.) - Zakopalová (ČR) 7:6 (7:3), 6:0.