Záhrobské se v Mariboru nedařilo, ve slalomu skončila devátá

13:00
MARIBOR - Česká lyžařská jednička Šárka Záhrobská dnes podlehla těžkým podmínkám trati ve slovinském Mariboru a ve svém oblíbeném slalomu obsadila až 9. místo. Závod ovládla Kathrin Zettelová.

Šárka Záhrobská. foto: ČTK

Záhrobská ztrácela po prvním kole na osmém místě 1,77 sekundy, více než sekundové manko na suverénně vedoucí Marlies Schildovou měly ale i další favoritky. Ve druhém kole však nejlepší česká lyžařka zajela až dvaadvacátý čas a ještě si o jedno místo pohoršila. Dosud nejméně bodů ze slalomu si Záhrobská připsala v prvním závodě sezony v Levi, kde skončila osmá.

Schildová i přes velký náskok ve 2. kole riskovala a neprojela jednou z branek. Premiérové vítězství v sezoně tak spadlo do klína Zettelové.

Podruhé v sezoně se na start postavila také Petra Zakouřilová, která při rekordním počtu 92 lyžařek obsadila se ztrátou 6,56 sekundy 65. místo. Do druhého kola nepostoupila překvapivě ani dosud vedoucí žena Světového poháru Lindsey Vonnová z USA, jež dosáhla až 46. času.