Záhrobská obsadila v závěrečném slalomu roku 22. místo

18:57aktualizováno  19:14
Lyžařka Šárka Záhrobská zakončila rok 2012 dvaadvacátým místem ve slalomu Světového poháru v Semmeringu. Pro českou exmistryni světa to v její elitní disciplíně znamenalo nejhorší výsledek v sezoně po jednom třináctém a dvou čtrnáctých místech. Na rakouské sjezdovce se premiérového triumfu v kariéře dočkala Slovenka Veronika Velez-Zuzulová.

Česká slalomářka Šárka Záhrobská foto: Reuters

Už po prvním kole bylo zřejmé, že Záhrobská bude jen těžko navazovat na předchozí výsledky. Od vyřazení ji dělilo patnáct setin a z 27. příčky měla na nejrychlejší Tinu Mazeovou ze Slovinska ztrátu přes tři sekundy. V druhém kole si pod umělým osvětlením polepšila díky patnáctému času a výpadkům soupeřek.

Druhá Češka na startu Martina Dubovská jela pouze jednou a mezi závodnicemi, které první jízdu dokončily, skončila třetí od konce.

Mazeová jako první žena získala víc než 3 tisíce bodů

Osmadvacetiletá Velez-Zuzulová útočila na životní triumf z druhého místa po prvním kole, a když porazila i nejrychlejší ženu druhé jízdy Katrin Zettelovou, čekala už jen na výsledek vedoucí lyžařky celkového pořadí SP Mazeové. Ta ale nakonec neporazila ani Zettelovou a skončila třetí, zatímco Slovenka mohla po sedmi třetích a šesti druhých místech slavit premiérové zlato.

Mazeová i tak bezpečně udržela vedení v SP, navíc jako první žena v historii vybojovala ještě před koncem kalendářního roku přes tisíc bodů (1059). Do nového roku vstoupí i jako vedoucí žena hodnocení slalomu, protože dosavadní jednička Mikaela Shiffrinová nedokončila druhé kolo.