Záhrobská dojela v Andoře šestnáctá, vyhrála Schildová

15:02
SOLDEN - Šárka Záhrobská skončila ve slalomu Světového poháru v Andoře šestnáctá. Zvítězila Rakušanka Marlies Schildová, na niž česká lyžařka ztratila 3,09 sekundy. V této sezoně SP bodovala bývalá mistryně světa Záhrobská počtvrté, lepší než dnes byla pouze v listopadu v Aspenu třináctá.

Šárka Záhrobská foto: Reuters

Po prvním kole vedla Finka Tanja Poutiainenová, ale druhou část závodu nedokončila stejně jako průběžně druhá Christina Geigerová z Německa.

PSALI JSME

Třicetiletá Schildová úspěšně zaútočila z páté pozice, s více než půlsekundovým odstupem za ní na dalších medailových postech skončily Švédka Frida Hansdotterová a Rakušanka Kathrin Zettelová.

Vedoucí žena SP Lindsey Vonnová první kolo nedokončila. Schildová vyhrála 35. závod v kariéře, ze sedmi slalomů v sezoně triumfovala pošesté.

V Soldeu se v pátek kvůli silnému větru neuskutečnil obří slalom. Až dnes se tak Andorra poprvé v historii stala dějištěm elitního sjezdařského seriálu, v neděli se má jet další obří slalom.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...