Záhlavová-Strýcová v Palermu double nezískala

11:08aktualizováno  20:58
PALERMO - Česká tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová na turnaji Palermu double nezískala. Po sobotním zisku titulu ve čtyřhře prohrála v dnešním finále dvouhry s Italkou Sarou Erraniovou 1:6 a 3:6.

Barbora Záhlavová-Strýcová. foto: Reuters

Záhlavová-Strýcová, která po loňském vítězství v Québeku usilovala o druhý titul v kariéře, ztratila první set za 27 minut. Ve druhém držela šestadvacetiletá rodačka z Plzně s devátou hráčkou světa krok do stavu 3:3, pak ale potřetí v sadě přišla o servis a Erraniová dovedla zápas k vítězství.

Ve finále čtyřhry Záhlavová-Strýcová spolu s Renatou Voráčovou porazily coby hlavní favoritky soutěže druhý nasazený pár Darija Juraková z Chorvatska a Katalin Marosiová z Maďarska 7:6 a 6:4.

Celkově si Záhlavová-Strýcová připsala 17. turnajový triumf v deblu. Letos už slavila v dubnu ve Stuttgartu s Ivetou Benešovou. S Voráčovou vyhrály druhý společný turnaj, předchozí titul mají z roku 2010 z Lince. Osmadvacetiletá Voráčová získala osmý deblový vavřín.

Finalistka Roland Garros Erraniová vítězstvím nad českou tenistkou navázala na titul z Palerma z roku 2008 a celkově zaznamenala už čtvrtý turnajový triumf v sezoně.

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...