Záhlavová-Strýcová slaví první titul v singlu

Australian Open

22:21
QUÉBEC - Tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová vyhrála poprvé v kariéře dvouhru na okruhu WTA. Pětadvacetiletá Češka získala titul na turnaji v Québeku, kde ve finále porazila Marinu Erakovicovou z Nového Zélandu 4:6, 6:1 a 6:0.

Barbora Záhlavová-Strýcová. foto: ČTK

Záhlavová-Strýcová dokázala v první sadě otočit z 0:2 na 3:2, ale na druhou ztrátu podání v osmé hře už neodpověděla. V dlouhých výměnách musela o své podání mnohem více bojovat a častěji byla úspěšná útočnější soupeřka.

Erakovicová, která se opírala o forhend, navíc lépe podávala a první set vyhrála za 53 minut. Vítězka juniorky na Australian Open v letech 2002 a 2003 Záhlavová-Strýcová ale dál trpělivě vracela míče na stranu soupeřky, občas se vydala k síti, nebo zkusila hru zkrátit těsně za síť. Dokázala tak Erakovicovou rozhodit a donutit chybovat.

Taktika pětadvacetileté Záhlavové-Strýcové úplně otočila vývoj zápasu. Od stavu 1:1 ve druhém setu získala Češka jedenáct her v řadě a slavila titul. Aktuálně 75. hráčka světa, která se loni dostala až na 39. pozici, proměnila hned první mečbol.

Záhlavová-Strýcová si zahrála finále dvouhry na okruhu WTA poprvé loni v Praze na Štvanici, ale na výhru tehdy nedosáhla. "Dřív nebo později titul přijde, moc po něm toužím," řekla plzeňská rodačka a po více než roce se dočkala v Québeku.