Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Záhlavová-Strýcová si zahraje první letošní finále

20:49aktualizováno  22:17
PALERMO - Česká tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová na turnaji v Palermu otočila semifinálový zápas s Britkou Laurou Robsonovou. Po vítězství 2:6, 7:5, 6:2 si v neděli zahraje své první letošní finále ve dvouhře na okruhu WTA proti Italce Saře Erraniové.

Česká tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová nestačila na Australian Open na Serenu Willamsovou foto: Reuters

První vzájemný duel obou hráček rozehrála dnes lépe osmnáctiletá rodačka z Melbourne, v první sadě získala hned třikrát podání české turnajové osmičky a zvítězila 6:2.

V hodinu a čtvrt dlouhém druhém setu sice šestadvacetiletá Češka nepotvrdila vedení 5:4 a přišla o podání, vzápětí ale soupeřce brejk oplatila a vyhrála 7:5. Závěrečný set byl již plně v režii Záhlavové-Strýcové, která se dostala až do vedení 5:1 a nakonec zvítězila 6:2.

Finálová úspěšnost 50:50

Ve dvouhře si Záhlavová-Strýcová zahraje třetí finále v kariéře a změní svou dosavadní padesátiprocentní úspěšnost. Jediný titul získala loni v září v Québeku. Její soupeřkou bude první nasazená Erraniová, vítězka turnaje z roku 2008, která si v semifinále suverénně poradila 6:4, 6:1 s Rumunkou Irinou-Camelií Beguovou. Na vzájemná utkání vede Italka 2:1.

Rodačka z Plzně má v Palermu patent na dlouhá utkání. Od druhého kola vyhrála všechny duely ve třech setech a celkově na kurtech při svých střetnutích ve dvouhře strávila už 11 hodin a tři minuty. S Renatou Voráčovou ji navíc ještě čeká finále čtyřhry proti Chorvatce Dariji Jurakové a Maďarce Katalin Marosiové.