Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Zacha vstřelil premiérový gól v NHL, skóroval také Pastrňák

7:49
New York - Pavel Zacha vystřelil New Jersey svou premiérovou trefou v NHL bod. Devatenáctiletý útočník poslal gólem v 57. minutě zápas na ledě Floridy do prodloužení, ve kterém ale domácí rozhodli o výhře 4:3. Na úspěchu Panthers se asistencí podílel Jaromír Jágr. Ve čtvrtečním programu soutěže se po dvouzápasové suspendaci vrátil do hry David Pastrňák a jedním zásahem pomohl Bostonu porazit Tampu Bay 4:3 po samostatných nájezdech.

Pavel Zacha (vlevo) vstřelil svůj první gól v NHL. foto: AP Photo/Alan Diaz

Po parádní akci Jágra vedla Florida v úvodu třetí třetiny už 3:1. Nejstarší útočník v soutěži naskočil na led ze střídačky, převzal puk na útočné modré čáře, prosadil se mezi dvěma protihráči a nahrál Vincentu Trocheckovi, který zakončoval do poloprázdné branky.

Jenže už za dvacet sekund později snížil P.A. Parenteau a poté přišla velká chvíle Zachy. Talent českého hokeje, který skóroval v desátém startu v NHL, dostal po průniku Beaua Bennetta přihrávku mezi kruhy a nekompromisní ranou do horní části branky vyrovnal. Prodloužení rozhodl svým druhým gólem v zápase Trocheck.

Pastrňák patří se šesti trefami k nejlepším střelcům sezony, více jich dali jen Steven Stamkos a Arťom Anisimov. Český útočník se na ledě Tampy Bay prosadil se štěstím, protože jeho střela se odrazila do branky od brusle Valterriho Filppuly a znamenala vedení Bostonu 3:1. O vítězi se ale nakonec rozhodlo až v dramatickém penaltového rozstřelu, které v desátém kole rozsekl Jimmy Hayes. Z českých hráčů neuspěl v nájezdech za domácí Ondřej Palát stejně jako za hosty Pastrňák a David Krejčí, který v utkání zaznamenal jednu přihrávku.