Za Plzeň střílí Čišovský. Messi na něj už hodně ztrácí, smál se Vrba

10:05
PLZEŇ - Předloni táhl plzeňské fotbalisty do Ligy mistrů svými góly slovenský útočník Marek Bakoš, teď jde ve stopách svého krajana Marián Čišovský. Rozdíl je v tom, že letošní kanonýr dává branky coby stoper. Trefa z osmé minuty úterního zápasu proti Mariboru byla už jeho čtvrtá, podle oficiálních statistik dokonce pátá.

Plzeň - Maribor. Čišovský a Horváth slaví gól. foto: MAFRA - Ladislav Němec

Plzeň ukazuje v bojích o Ligu mistrů sílu celého kádru. O devatenáct branek, které zatím nastřílela, se podělilo jedenáct různých hráčů. A překvapivě jim vládne střední obránce Čišovský, mistr tlačenic při standardních situací.

"Doufám, že si toho všiml Messi, protože má na Mariána už čtyři nebo pět gólů ztrátu. Bude to mít těžké, aby ho dohnal," smál se plzeňský trenér Pavel Vrba.

Plzeňští střelci

v boji o Ligu mistrů

4 - Čišovský
3 - Horváth
2 - Kolář, Wágner, Ďuriš
1 - Hejda, Rajtoral, Hořava, Tecl, Petržela, Darida.

O Čišovském kouč říká, že jeho góly nejsou hezké, což jim však na ceně nijak neubírá. Jako teď proti Mariboru (3:1), kdy k obránci propadla nepřesná Daridova střela. Stačilo nastavit nohu a trefit odkrytou část branky.

Jindy to jsou hlavičky, šťastné teče, dorážky. Zkrátka situace, jaké se rodí při rozích a trestných kopech, ke kterým přicházejí na pomoc urostlí stopeři. "Mám doma sestříhané i krásnější góly," brání se muž s výborným instinktem pro výběr místa v soupeřově pokutovém území.

Za Inter Bratislava, Žilinu, Petržalku, rumunský Temešvár a Plzeň nastřílel už na šest desítek soutěžních branek. Všechny má zapsané v deníku, který si po celou kariéru vede.

V letošních tabulkách mu už zřejmě navždy zůstane jeden nesoulad. Oficiální stránky UEFA Čišovskému počítají o gól víc než česká média. Rozhodčí ve třetím předkole v Kalju přisoudil 33letému stoperovi i gól, při němž jeho hlavičku ještě tečoval Hejda. A do světa tak tenkrát šla zpráva o Čišovského hattricku.

Proti Mariboru obstaral slovenský obránce-kanonýr pro Plzeň parádní vstup, když se trefil už v osmé minutě. Západočeši vyhráli 3:1 a jsou krůček od Ligy mistrů.