9. prosince 2012 15:26 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Z českých skokanů v Soči
bodoval jen čtrnáctý Hlava

Lukáš Hlava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lukáš Hlava | foto: ČTK
SOČI Lukáš Hlava obsadil v závodu Světového poháru ve skocích na lyžích v Soči čtrnácté místo. S velkým náskokem zvítězil Rakušan Andreas Kofler, za ním se seřadili Němci Richard Freitag a Andreas Wellinger.

Do závodu se kvalifikovalo všech pět českých skokanů, čtyři však do druhého kola neprošli. Nejlepší z nich byl 43. Jan Matura, nebodovali ani 44. Roman Koudelka, 48. Borek Sedlák a 49. Jakub Janda.

Hlava předvedl v dějišti příštích zimních olympijských her v prvním kole jeden z nejdelších skoků 101,5 metru, v druhém pak přidal 98 metrů a zůstal čtrnáctý. Vyrovnal tím své nejlepší umístění v sezoně z Lillehammeru a stále je jediným českým reprezentantem, který dokázal bodovat. V průběžném pořadí SP mu patří 25. místo.

Kofler už po úvodním kole vedl o šest a půl bodu a druhým skokem svůj triumf jen podtrhl. Freitaga porazil o 9,6 bodu. Němců se v elitní desítce srovnalo celkem pět, oba závody na olympijském můstku však opanovali Rakušané: v sobotu v Soči zvítězil Gregor Schlierenzauer.