Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Woods skončil v Austrálii třetí, na výhru čeká 2 roky

9:38
SYDNEY - Třetí místo obsadil na golfovém Australian Open bývalý první hráč světa Američan Tiger Woods a jeho dvouleté čekání na turnajový titul pokračuje. Prvenství v Sydney vybojoval domácí Greg Chalmers, jenž si zopakoval triumf z roku 1998. Woods za ním zaostal o dvě rány. Druhý skončil další Australan John Senden, který ve finálovém kole neudržel průběžné vedení.

Tiger Woods foto: Reuters

V polovině soutěže byl v čele Woods, ale neúspěšná sobota, kdy zahrál tři rány nad par, mu šanci na přerušení dlouhého půstu bez vítězství pokazila.

"Kdyby mi dnes líp vyšly dvě jamky na poslední devítce a kdybych včera tak příšerně nepatoval, bylo by to tam," prohlásil Woods, jenž zahrál v závěru čtvrtého kola dvě bogey.

Woods se cítí skvěle

Přesto měl ze svého vystoupení radost. "Cítím se skvěle, je to prima být konečně po tak dlouhé době zase zdravý," uvedl vítěz čtrnácti turnajů kategorie major, jenž letos kvůli potížím s kolenem a achilovkou přišel o značnou část sezony. I vinou zdravotních problémů klesl ve světovém žebříčku na 58. místo.

Poslední ze svých 97 vítězství mezi profesionály získal Woods předloni právě na australské půdě na Masters v Melbourne. Pak se provalila jeho nevěra a začal strmý pád v kariéře.