Woods znovu sahá po golfovém trůnu, v Orlandu vede

10:27aktualizováno  22:05
ORLANDO (USA) - Americký golfista Tiger Woods má blízko k návratu na světový trůn. Po třetím kole turnaje Arnold Palmer Invitational v Orlandu se dostal na první místo, a když vedení v závěrečném kole udrží, stane se po dvou a půl letech opět světovou jedničkou.

Tiger Woods. foto: Reuters

Útok na golfový trůn ale musel odložit na pondělí, na kdy pořadatelé přeložili závěrečné kolo kvůli bouřce a přívalům deště. Woodse zastavilo počasí po druhé jamce při jeho vedení o tři rány před čtveřicí pronásledovatelů.

Z čela žebříčku by Woods v případě vítězství sesadil Roryho McIlroye ze Severního Irska, který je první od loňského srpna, ale letos se trápí.

Woods potvrzuje, že se mu na hřišti Bay Hill daří, a útočí zde již na osmé vítězství v kariéře. Díky sobotnímu výkonu šest ran pod par se vyhoupl do čela s náskokem dvou úderů na krajany Johna Huha, Rickieho Fowlera a Angličana Justina Rose. V době přerušení byli k Woodsovi nejblíže Huh, Fowler a další Američané Ken Duke a Keegan Bradley. V letošní sezoně může Woods vyhrát už třetí turnaj.

"Jen proto, že jsem tady už vyhrál, nemám vítězství jisté," prohlásil před vyvrcholením turnaje s dotací 6,2 milionu dolarů. "Podmínky se pokaždé liší, hraje se jinak. Ale samozřejmě mám k vítězství blízko a měl bych to nějak zvládnout," řekl vítěz 14 turnajů major.

Světovou jedničkou byl sedmatřicetiletý Američan naposledy 30. října 2010, pak ho vystřídal Angličan Lee Westwood. Woods tehdy přišel o trůn po rekordních 281 týdnech v řadě, jedničkou byl dohromady téměř dvanáct let (623 týdnů).

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...