Wizards v NBA zvítězili, Veselý se do hry nedostal

11:18
NEW YORK - Basketbalisté Washingtonu Wizards zvítězili v NBA na hřišti Brooklynu 113:107. Český reprezentant Jan Veselý se tentokrát do hry nedostal a utkání proseděl pouze na lavičce hostujícího týmu. Ve šlágru Východní konference dokázalo Miami přehrát Indianu 97:94.

Český basketbalista Jan Veselý foto: ČTK

Washington si k jedenácté výhře v sezoně pomohl dvanácti trojkami z 20 pokusů. Sedm hráčů Wizards se dostalo do dvouciferných čísel, John Wall nastřílel 21 bodů. Brooklynu nestačil ani nejlepší sezonní výkon Paula Pierce, jenž se dostal na 27 bodů. Wizards předčili soupeře v doskakování 51:31.

Miami na své palubovce prohrávalo s Pacers až o 15 bodů a dvě minuty před koncem ještě 89:92. Heat ale otočili vývoj utkání dvěma trojkami Chrise Boshe a Raye Allena. Na druhé straně mohl zápas poslat do prodloužení autor 25 bodů Paul George, ale jeho trojkový pokus do koše nespadl.

Střelcem utkání byl s 32 body domácí Dwyane Wade. Jeho spoluhráč LeBron James přidal i přes problémy s kotníkem 24 bodů. "Věděl jsem, že než začne působit adrenalin, tak bude LeBron zpočátku trochu utlumený kvůli tomu kotníku. Tak jsem chtěl být od začátku agresivní, což mi nakonec vydrželo po celý zápas," řekl Wade, jenž se poprvé v sezoně dostal přes třicetibodovou hranici.

Basketbalisté Portlandu hráli čtvrtý zápas v pěti dnech, čehož využila Minnesota k výhře 120:109. Timberwolves v utkání vedli až o 32 bodů, Blazers se 40 trojkovými pokusy málem dokázali prostřílet zpátky do hry, ale nedokázali se přiblížit na méně než pět bodů.

Hrdinou utkání byl minnesotský Kevin Love, který nasbíral 29 bodů včetně čtyř trojek, 15 doskoků a devět asistencí. Jeho spoluhráč Nikola Pekovič nastřílel 30 bodů. Blazers nestačilo 36 bodů Damiana Lillarda.

San Antonio zvítězilo ve Phoenixu 108:101. Ještě čtyři minuty před koncem bylo skóre vyrovnané 95:95, ale koncovka patřila hostům, které vedl Manu Ginobili s 24 body. Zajímavostí utkání byl fakt, že hostující Tim Duncan měl před úvodním rozskokem na kontě o 37 odehraných minut v kariéře více než celý tým Suns dohromady.

New York Knicsk zvítězili na hřišti Milwaukee 107:101 po druhém prodloužení. Carmelo Anthony pomohl k výhře 29 body za více než 55 minut strávených na hřišti. Bucks nestačilo 36 bodů Brandona Knighta.