Wizards padli popáté za sebou, Veselý odehrál 7 minut

9:22
NEW YORK - Basketbalisté Washingtonu po přestávce vyhrazené pro Utkání hvězd nezastavili sérii porážek, byť domácímu Milwaukee podlehli o jediný bod košem dvě sekundy před koncem 118:119. Při páté prohře za sebou zasáhl Jan Veselý do hry na sedm minut a do statistik se zapsal jen faulem a ztrátou míče.

Washington Wizards. foto: ČTK

Milwaukee v první půli vedlo až o 22 bodů, ale hosté nesložili zbraně a vrátili se do zápasu. Wizards ve třetí části předvedli dvě jedenáctibodové šňůry a dali šest trojek, v samém závěru pak šest vteřin před koncem John Wall úspěšným nájezdem poslal Wizards do vedení 118:117. Po oddechovém čase nejprve neuspěl s nájezdem na washingtonský koš Brandon Jennings, ale Ersan Ilyasova jeho pokus po doskoku usměrnil. V závěrečné akci se hosté ke střele nedostali, protože Rogeru Masonovi byly odpískány kroky.

Bryant má otřes mozku

Nejen zlomený nos, ale i otřes mozku si odnesl kanonýr Kobe Bryant z nedělního Utkání hvězd. Další následky faulu Dwyana Wadea z Miami odhalil až v úterý neurolog, protože si hvězda celku Los Angeles Lakers stěžovala na bolesti hlavy. Zda a případně jak dlouho bude v lize absentovat, není zatím jasné.

Wade fauloval Bryanta při nájezdu na koš ve třetí čtvrtině nedělního zápasu v Orlandu. I se zlomeným nosem lídr Lakers exhibici dohrál, 27 body přispěl k výhře Západu nad Východem 152:149 a vystřídal legendárního Michaela Jordana v čele tabulky nejlepších střelců Utkání hvězd.

Naopak po pěti prohrách se po pauze dočkal výhry Boston, který porazil Cleveland na jeho hřišti 86:83. Cavaliers ještě 50 sekund před koncem vedli 81:80, ale Ray Allen čtyřmi body otočil skóre ve prospěch Celtics, kteří dokázali zvítězit, přestože rozehrávač Rajon Rondo k 11 asistencím nepřidal jediný bod.

Nets vyloupili Dallas

O překvapení se postarala Minnesota, která porazila domácí Los Angeles Clippers 109:97. Hosté vstřelili první koš, ale poté prohrávali až do poslední čtvrtiny. V ní si však vzali slovo náhradníci Timberwolves, kteří rozhodli o výhře 109:97.

Derrick Williams a Marcus Beasley dali po 27 bodech. Díky nim lavička Minnesoty přispěla celkem 72 body, což je rekord sezony. Za domácí nastřílel Blake Griffin 30 a Chris Paul 27 bodů, jenže náhradníci se dohromady dostali pouze na 11 bodů.

Překvapení se zrodilo i v Dallasu, kde domácí Mavericks podlehli New Jersey 92:93. Nets vyhráli v Dallasu poprvé od roku 2000. Největší zásluhu na tom měl Brooke Lopez, který nastřílel 38 bodů včetně klíčových trestných hodů v poslední minutě. Lopez přitom nastoupil teprve potřetí po zlomenině pravé nohy.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...