Wenger poprvé v kariéře porazil Mourinha. Arsenal ve šlágru porazil United 2:0

19:00
LONDÝN - Fotbalisté Manchesteru United po 25 zápasech v anglické lize prohráli. Ve šlágru 36. kola podlehli 0:2 na hřišti Arsenalu, za který chytal Petr Čech. Trenér „Kanonýrů“ Arséne Wenger tak na 13. pokus zvítězil v Premier League nad týmem vedeným José Mourinhem.

Arsene Wenger se raduje z premiérové výhry nad týmem Jose Mourinha. foto: ČTK/AP

Manchester United na cestě za chybějící trofejí. Vigo porazil v EL 1:0

Liverpool ani ve čtvrtém zápase proti Southamptonu v této sezoně neskóroval, duel skončil 0:0. Svěřenci Jürgena Kloppa dvakrát podlehli „Svatým“ 0:1 v Ligovém poháru a obě utkání v Premier League skončila bez branek.

V páté minutě duelu Arsenal - Manchester United hostující Martial poprvé ohrozil Čecha, bývalý reprezentační gólman ale zasáhl včas. Na druhé straně se po chvíli zaskvěl po Ramseyho přízemní střele De Gea.

Arsenal vs. Manchester City, radost hráčů Gunners.
Zklamaný kouč Manchesteru José Mourinho.

V 31. minutě vyrazil španělský brankář také střelu Oxladea-Chamberlaina. Hned vzápětí zaváhal domácí obránce Holding, Rooney ale tváří v tvář Čecha nepřekonal.

Devět minut po přestávce vyslal z delší vzdálenosti záložník Xhaka střelu, jejíž směr zády změnil Herrera a De Gea už nestihl zareagovat.

Výsledky 36. kola:

Liverpool - Southampton 0:0

Arsenal - Manchester United 2:0 (54. Xhaka, 57. Welbeck).

Tři minuty nato po Oxlade-Chamberlainově centru zprava přesně zakončil hlavou proti svému bývalému zaměstnavateli Welbeck. Arsenal na šestém místě ztrácí na páté United dva body a má zápas k dobru.

Na stadionu Anfield dlouho nebyly k vidění žádné větší šance, až v 64. minutě odpískal rozhodčí Madley pokutový kop pro Liverpool po Stephensově hře rukou.

Gólman Southamptonu Forster ale Milnerův pokus chytil. Kapitán Liverpoolu neproměnil v lize penaltu poprvé od listopadu 2009, kdy ještě působil v Aston Ville.

V úplném závěru měl šanci střídající Grujič, ani on ale Forstera nepřekonal. Klopp tak stále čeká na první výhru v Premier League nad Southamptonem.